Teprve devatenáctiletý řidič pak v pátek po půlnoci na jedné z vyškovských křižovatek nedal přednost jinému autu. „Výsledkem jeho alkoholové jízdy bylo několik poškozených aut, protože vyjel mimo silnici, kde naboural do budovy autosalonu. Poškodil nejen interiér objektu, ale také několik aut. Naštěstí nikoho nezranil. Výše škody, která se může vyšplhat v řádech milionů korun, je předmětem šetření," zmínila Musilová.

Řidička s pervitinem

Únava v kombinaci s alkoholem se pak nevyplatila staršímu řidiči, který v sobotu odpoledne najel poblíž Drysic na pravé svodidlo, po kterém pokračoval v jízdě až na dálniční most, kde zastavil. „Vyvázl bez zranění a naštěstí nikoho nezranil. Každopádně měl v krvi alkohol. V sobotu dopoledne zadržely policejní hlídky ve Vyškově řidičské průkazy hned čtyřem mladíkům, kteří usedli za volant s hladinou převyšující jedno promile. Jeden z nich měl navíc pozitivní test na užití marihuany. Pod vlivem pervitinu řídila i teprve jedenadvacetiletá žena," pokračovala mluvčí.

Na tísňovou linku policie pak v sobotu večer oznámil střet se zvěří u Pístovic osmadvacetiletý muž. Jenže na místo sraženého kance našli policisté řidiče s hodnotou alkoholu v krvi převyšující jedno promile. „O pár hodin později vzbudil pozornost vyškovských policistů také čtyřiapadesátiletý řidič, který se vydal z Tučap do Vyškova s chybějící pneumatikou," řekla Musilová.

Také tady hrál svou roli alkohol. Odborný přístroj u něj naměřil 2,38 promile.

Sílu pak museli v neděli v noci použít policisté v Rousínově. Řidič auta odmítal dechovou zkoušku. „Stejně jako jakoukoli spolupráci a urážel hlídku sprostými výrazy. Strávil noc v policejní cele," doplnila Musilová.