„Podle zjištění policie nedbal zvýšené opatrnosti při zacházení se střelnou zbraní a také se dostatečně nepřesvědčil o tom, kam střílí. Střela tak zasáhla muže, který v poli nocoval ve spacím pytli," odůvodnila mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Myslivci, který podle zjištění Vyškovského deníku Rovnosti bydlí v Drysicích, hrozí až šestileté vězení. Zastřelený muž pracoval v jedné z vyškovských strojírenských firem, nočním kempováním odstartovala jeho celozávodní dovolená.

Tragédie se stala nedaleko obce Račice v časných ranních hodinách. Podle policejní mluvčí jde o velmi ojedinělý případ. A potvrzují to také myslivci. „Může se stát, že se o nějaký kámen odrazí brok a změní směr. Ale s něčím takovým jsem se ještě nesetkal," řekl vyškovský myslivec Bohumil Verner, který například na černou zvěř chodí výhradně s baterkou. „Při noční čekané je nutné si s ostatními myslivci domluvit signály. Vždycky blikáme baterkou, abychom na sebe upozornili," zdůraznil myslivec.

Počínání nimroda odsoudili i někteří jeho kolegové. „Je to naprosto nezodpovědné jednání, jinak se to nedá nazvat. Myslivec musí znát nejen druh, ale i pohlaví a věk zvěře, na kterou střílí. A on se prohřešil proti mysliveckým zásadám," upozornil předseda Okresního mysliveckého spolku ve Vyškově František Toman.

Mysliveckou etiku připomněl také sportovní střelec a myslivec Jan Procházka. „Pokud si myslivec není jistý, neměl by zmáčknout spoušť. Zvěř se totiž neloví pro maso, ale jako řízený odlov, který je daný druhem a stavy zvěře. Vystřelená kulka nelze vzít zpět. To, co se stalo, je smutná tragédie," řekl Procházka.