A policisté nyní hledají jeho svědky. „Událost se stala na chodníku, který vede od obchodního domu Kaufland, kolem ubytovny směrem do centra města k Zámecké zahradě,“ přiblížila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Muž, po němž policisté pátrají, je ve věku asi dvaceti let. „Má kolem sto sedmdesáti centimetrů a je silnější postavy. Na sobě měl černou mikinu nebo bundu s kapucí přes hlavu, černé tepláky a černou roušku. Hovořil plynule česky bez přízvuku,“ popsala Musilová.

Okolo deváté hodiny večerní se měl tento muž pohybovat i poblíž vchodu do Kauflandu. „Osvětlit případ mohou pomoci i lidé, kteří konfrontaci dívek a muže přímo neviděli, ale všimli si tohoto muže,“ vyzvala mluvčí.

Kolemjdoucí se mohou policistům přihlásit na lince 158 nebo na telefonu 974 639 455. „V okolí se měla mimo jiné pohybovat například i paní se psem. Informace o muži či incidentu rádi přijmeme i na policejní služebně v ulici Brněnská 7a ve Vyškově,“ uvedla mluvčí.

Jak zdůraznila, obě dívky jsou v pořádku. „Protože ženy vůbec, stejně jako senioři i handicapované osoby, patří k častějším obětem majetkové nebo i násilné kriminality, měly by mít více na zřeteli jakási základní pravidla bezpečnosti. Je dobré, že se tyto dívky ve večerních hodinách pohybovaly nejméně ve dvou osobách a ne na odlehlých místech. Právě neosvětleným a odlehlým místům, kde je minimální či žádný pohyb lidí, bychom se totiž za soumraku a samozřejmě v noci měli vyhnout. Od věci také není, všímat si, co se děje v mém okolí,“ poučila Musilová.