„Událost se stala kolem druhé hodiny ranní. Motocyklista nereagoval na výzvy policie k zastavení. V Nemojanech směrem na Pístovice začal služební auto dokonce předjíždět. Nezvládl však řízení a narazil do zrcátka a boku policejního auta. Pak dostal smyk, havaroval a utrpěl lehké zranění. Ani to mu nezabránilo v dalším útěku. Policisté ho ovšem zadrželi," uvedla vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

Test na drogy prokázal, že je pod vlivem pervitinu. „Navíc u sebe neměl žádné doklady. Policisté velmi brzy přišli na to proč. Muž má totiž až do ledna příštího roku zakázané usednout za volant. Teď je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí," doplnila olicisté dopadli motorkáře, který řídil pod vlivem drog, v Nemojanech.Šebková s tím, že škoda na jeho stroji a policejním autě se vyšplhala na pětatřicet tisíc korun.

Letos to není poprvé, kdy policie na Vyškovsku naháněli motoristu pod vlivem návykové látky. Na začátku dubna měl policistům zběsile ujíždět ve svém autě Radek Samek, který začal svou jízdu v Kyjově a dopadli ho v bučovické místní části Marefy. Stanul už před vyškovským soudem, který případ odročil na příští úterý. Samek totiž tvrdil, že auto neřídil a soudu označil jiného viníka.