„Původ zajištěných drog nyní budou zkoumat kriminalisté. Mladistvý je podezřelý ze spáchání provinění nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ informoval o případu policejní mluvčí Petr Vala.

Dodal, že užívání drog přestavuje vážný problém, který se nemá podceňovat. U mládeže je podle něj dlouhodobě oblíbená především marihuana. „Ta je společností často vnímána s větší mírou tolerancí než ostatní návykové látky, ale i její užívání má svá rizika. Rodiče by proto nikdy neměli zlehčovat varovné signály, kterými jsou například zarudlé oči, únava, nedostatečná péče o zevnějšek, kolísání nálad či zhoršené soustředění a postřeh,“ doplnil policista.

Drogové problematice se policisté v Jihomoravském kraji už několik let věnují v preventivním programu Nedej pokušení šanci. „Je určený pro žáky a studenty prvních ročníků středních škol formou interaktivních besed. Na nich s nimi diskutují odborníci. Letos se tento program uskuteční formou on-line diskuzí,“ uzavřel Vala.