„S příchodem podzimu se jeho aktivita přesunula na menší restaurace i prodejnu potravin na různých místech ve Vyškově a jeho okolí. Do zařízení se dostával násilím vždy po zavírací době, bral, co se mu hodilo. Většinou to byly potraviny, cukrovinky, alkohol a cigarety," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Nepohrdl ale ani nealkoholickým pivem, přepravkami od lahví, fritovacím olejem, kávou, zmrzlinou i hotovými výrobky jako jsou langoše, palačinky nebo bramboráky. „Hodil se mu také jednoplotýnkový indukční vařič a rychlovarná konvice. Někde měl štěstí a narazil i na peníze, v jednom případě odešel s notebookem, fotoaparátem i mobilním telefonem, jinde zas přišel zdarma ke strunové sekačce," vyjmenovala mluvčí.

Dva trestné činy

V průběhu tří měsíců od července do konce září se tak vloupal do deseti objektů na Vyškovsku. V krádežích navíc není žádným nováčkem. „Kriminalisté zjistili, že má za sebou bohatou trestní minulost, už jednou byl za tento trestný čin odsouzený. Šestadvacetiletý recidivista je stíhaný na svobodě. Obviněný je z trestných činů krádež a poškození cizí věci," upřesnila.

Za své noční výpravy stihl odnést zboží nebo elektroniku v hodnotě přesahující sto tisíc korun, poškozením pak způsobil škodu za dalších víc než čtyřicet tisíc korun. „U soudu mu hrozí až pětiletý trest vězení," dodala Musilová.