Profesionální hasiče z Vyškova a pustiměřské dobrovolníky v úterý odpoledne zaměstnal oheň, který se znovu rozhořel v místě jejich nedělního zásahu.

Tři domy v Pustiměři zachvátil v neděli požár. V jednom z nich zůstala na půdě sláma. „Ta se v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne vznítila. Kolegové hasili hořící plochu o velikosti dva krát dva metry,“ uvedl operační důstojník Petr Příkazký.

Přestože vyšetřovatelé hledají od neděle příčinu požáru, stále není známá. Mají však tři vyšetřovací verze. Jedna z nich je prý málo pravděpodobná. „Tou je varianta, že by oheň vznikl závadou na elektroinstalaci. Požár spíš vznikl nedbalostí uživatele jednoho z domů při svařování v kůlně, kde byly uskladněny hořlavé předměty a materiály,“ informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Haid.

Ještě doplnil, že vyšetřovatelé ani nevylučují, že někdo zapálil objekt, ve kterém požár vznikl a pak se rozšířil na další dva domy, úmyslně. Podle něj se nepotvrdil ani původní odhad škody ve výši tří milionů korun. Ta prý zřejmě nepřevýší dva miliony.