„Nože skutečně obyvatelům domu nabrousili, avšak jejich úmysly nebyly nezištné. Ve chvíli, kdy starší muž brousil nože, mladší se vždy pod nějakou záminkou snažil porozhlédnout po bytě. Z počátku neuspěli a s nepořízenou odešli. V jednom případě se jim však záměr krást podařil,“ informovala mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová. Devadesátiletou důchodkyni odlákal mladší návštěvník do koupelny pro hadr. Jen pár vteřin stačilo jeho staršímu komplicovi, aby se zmocnil obálek s nastřádanými penězi.

„Oba muži světlé pleti byli vysocí asi sto sedmdesát centimetrů a hovořili česky bez přízvuku. Starší muž ve věku od padesáti do šedesáti let se představoval jako brusič nožů. Měl prošedivělé vlasy, šedivý knírek a podsaditou postavu. Oblečený byl do hnědobílého kostkovaného saka, šedých kalhot a na nohou měl hnědé boty. Na rukou měl navlečené rukavice, které nesundával,“ popsala jednoho z mužů Navrátilová.

Jeho mladší kolega byl ve věku dvacet až pětadvacet let, měl hnědé krátké vlasy, oholenou tvář a štíhlou postavu. Na sobě měl tmavé kalhoty a kabát a na hlavě pletenou čepici. Muži nesli větší kostkovanou kabelu, ve které měli pomůcky k broušení nožů.

Policie žádá svědky, kteří viděli dvojici mužů pohybovat se po Vyškově nebo jeho okolí, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 639 455 nebo na tísňovou linku 158. Zároveň policisté nabádají zejména starší obyvatele, aby do bytů neumožňovali vstup lidem, které neznají.