Po dvou následujících hodinách strážníci vyjížděli na stejné místo, protože v nákupním centru další opilý muž spal.

„Sdělil jim, že čekal na kamarádku a únavou usnul,“ komentoval velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček. Stejný muž však v následujících dnech rozbil dveře do prodejny. Ostraha popsala, že se tam dotyčný předtím už nějakou dobu zdržoval a popíjel u toho alkohol.

„Následně byl agresivní, jeho chování se stupňovalo, a nakonec pěstí udeřil do vstupních dveří a tím je poničil. Třicetiletý muž se před strážníky bránil, že o ničem neví a že jen čeká na svou přítelkyni,“ zmínil velitel s tím, že škodu zástupce prodejny vyčíslil v řádu desítek tisíc korun. Záležitost prověřují policisté kvůli podezření ze spáchání trestného činu.

Zranění hlavy si jiný muž pod vlivem alkoholu přivodil při pádu na Masarykově náměstí, na místo vyjela i sanitka. Orientační zkouška ukázala 2,35 promile v dechu. V prosinci zaznamenali strážníci znovu takřka totožnou situaci.

Mrznoucí mlha. Ilustrační foto
Vyškovsko zahalí mrznoucí mlha. Meteorologové vydali varování

Plnou vahou spadl na zem i muž na kruhovém objezdu u Tržiště. „Čekal ho tak převoz do vyškovské nemocnice. Nadýchal téměř tři promile,“ doplnil Sedláček.

Další případ zaznamenali strážníci na nedalekém kruhovém objezdu u Agrodomu. Ve stejný den pak asistovali u zraněné ženy na Tržišti. Podle jejích slov do ní měl někdo strčit, až upadla na zem. Kvůli zraněné hlavě potřebovala převoz do nemocnice, nadýchala 3,71 promile.