„V domě našli pět květináčů s vzrostlými kytkami marihuany těsně před sklizní. Další rostlina pak byla ještě v zahradě. Ve skleníku pár pěstoval dalších deset malých sazenic. Kromě toho v domě kriminalisté objevili asi dvacet gramů sušené marihuany připravené k prodeji," vyjmenovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.Objevený kulomet.

Podle dosavadních zjištění policie muž i žena chodili do zaměstnání, prodejem marihuany si přivydělávali na opravu rodinného domu. „Teď se ale budou zodpovídat z trestného činu nedovolené výroby omamných a psychotropních látek," dodala mluvčí.

Muž je podle jejích informací navíc podezřelý z nedovoleného ozbrojování. Na půdě domu totiž kriminalisté našli ještě vojenský kulomet české výroby, který poputuje na odbornou expertízu. „Vzhledem k tomu, že muž tvrdil, že kulomet si u něj nechal známý, budou se policisté zabývat i tím, komu zbraň patří a k čemu měla být využitá. Samočinná zbraň tohoto typu spadá do kategorie zakázaných. Je zákonem zakázané nabývat je do vlastnictví, držet nebo nosit," doplnila Šebková.