Pachatel donutil Osičku odstavit auto jinde. „Protože jsem neměl žádné důkazy, tak jsem policii nic nehlásil, ale začal jsem parkovat v jiné ulici a mám klid,“ dodal muž. Myslí si, že auta ničí někdo z domu, komu vadí, že nemá kde parkovat.

Vyškovská policie má z Hraniček nahlášených šest případů vandalismu na autech od listopadu 2017. „Nejčastěji jde o poničené pneumatiky, jednou o ukradené poklice a jednou krádež poznávací značky,“ vyjmenovala policejní mluvčí Alice Musilová.

Na sídlišti Zlatá hora ve Slavkově u Brna nechá město postavit nové parkoviště
Slavkov vyřeší problémy s parkováním v sídlišti. Přibude jedenáct míst

Letos policisté dvakrát zaregistrovali poničené pneumatiky. Musilová radí, aby lidé hlásili podobná poškození včas a ještě před opravou. Ve Vyškově Na Hraničkách ničí auta neznámý vandal.Zdroj: Deník / Tomáš Smutný

Policie případ řeší zatím jako jednotlivé přestupky. Pokud se prokáže, že jich má víc na svědomí jeden člověk, škoda přesáhne pět tisíc korun a půjde o trestný čin ničení cizí věci. Vandalovi pak hrozí až roční vězení.

Místní také volají po kamerách, které by pachatele usvědčily nebo odradily. "Problém je v technickém řešení a v penězích," shrnul překážky instalace kamer velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Ilustrační foto.
Chřipková epidemie na jižní Moravě sílí. Nemocní jsou hlavně školáci

Podle něj by ale v ulici Na Hraničkách byly užitečné a strážníci už pracují na plánu, kam je rozmístit. "Kamera by ale neměla jen hlídat pár aut, když může stát třeba dvě stě tisíc," upozornil Sedláček.

Propíchané pneumatiky a jinak poškozená zaparkovaná auta nejsou problém jen ve Vyškově. "Občas někdo nahlásí jednotlivé případy poničení auta, ale opakované útoky v kratším časovém úseku jsme nezaznamenali,“ sdělil mluvčí blanenských policistů Bohumil Malášek.

V únoru poničil někdo zaparkované auto v Holubicích na Vyškovsku. Vandal rozbil čelní sklo a urazil zrcátko. V prosinci zase pachatel poškodil kamenem tři auta v Rousínově a způsobil škodu za padesát tisíc korun. Mezi nejčastější další případy vandalství na Vyškovsku a Blanensku patří sprejerství.

TOMÁŠ SMUTNÝ
PAVEL VIČAR

Ilustrační foto.
Rok druhé vlny EET: tři uzavřené podniky a pokuty za skoro šest milionů