Letos v únoru sedmatřicetiletá Martina Hasíková ubodala svého druha a následně zapálila dům, v němž uhořel její syn. Nyní půjde za mříže. Na dvaadvacet let.

„Myslím si, že je to správné. Možná by měla dostat i více, protože zavraždit své dítě, to je něco otřesného. Byli jsme z toho tady v Pustiměři všichni docela v šoku. Určitě je to spravedlivé, dostat dvaadvacet let vězení za tak strašnou věc, jakou udělala,“ říká například Klára Pospíšilová.

Někteří pustiměřští obyvatelé dokonce navrhují pro takové případy obnovit trest smrti. S ohledem na svůj názor si však nepřejí být jmenováni. „Myslím si, že vražd je poslední dobou strašně moc. Kdyby existoval trest smrti, tak by jich určitě ubylo. Můj názor je, že by si trest smrti zasloužila. Úmyslně zabila chlapečka, to je neomluvitelné,“ uvedla rázně jedna z obyvatelek Pustiměře.

Také Ludmila Musilová s dvaadvacetiletým pobytem Hasíkové za mřížemi bez výhrad souhlasí. „Myslím si, že si to zaslouží. Jestli měla dostat víc let, na tom už nesejde. Je jí sedmatřicet roků, potom už bude mít život stejně za sebou,“ myslí si Musilová.

Ani starosta Pustiměře Miloš Nevřala proti rozhodnutí brněnského krajského soudu nic nenamítá. „Trest je spravedlivý. O život přišli dva lidé. Z toho jedno nevinné dítě,“ zdůrazňuje starosta.