„Podle zjištění kriminalistů má zřejmě na svědomí vloupání do téměř dvaceti rodinných domů. Do většiny z nich se měl vloupat sám, u některých mu měli pomáhat další tři spolupachatelé. S nimi pak měl společně kromě rodinných domů vykrást například veterinární ordinaci nebo se vloupat do areálu střední školy ve Vyškově," vyjmenovala vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

Do domů se mladý muž dostával různými způsoby. „V průběhu svého asi půlročního řádění měl podle dosavadních šetření způsobit majitelům odcizením jejich věcí škodu za víc než půl milionu korun. Poškozením zařízení při vloupáních pak udělal ještě další škodu, a to za dalších téměř devadesát tisíc korun," vypočítala mluvčí.

Nepoučil se

Za majetkovou trestnou činnost už byl v minulosti odsouzený. Zřejmě se však nepoučil. „Ke svému jednání se doznal, momentálně je už ve vazbě. Obviněný je ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," upřesnila.

Kromě něj je už ve výkonu trestu také jeho další pomocník ve věku šestadvaceti let, který se bude před soudem zodpovídat ze stejných trestných činů. „Další dva spolupachatelé, dvaadvacetiletý a třiatřicetiletý, jsou pak stíhaní na svobodě," doplnila Šebková.