Muž ale nebyl jediným, kdo jel přes Vyškovsko s přetíženým kamionem. „Porušení nejvyšší přípustné hmotnosti jsme zjistili i u dalších tří řidičů," sdělila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

V podobných případech lidem hrozí bloková pokuta do patnácti tisíc korun a provozovateli kamionu uděluje správní orgán za každou započatou tunu nad povolenou mez pokutu devět tisíc korun. „Náklady se tak můžou vyšplhat až přes sto tisíc korun," naznačila Musilová.

S policisty na dopadení těchto řidičů spolupracuje i Jihomoravský kraj a Centrum služeb pro silniční dopravu. „Na kontroly jsme pro letošní rok přispěli půl milionem korun. Do budoucna uvažujeme i nad dynamickým vážením, které momentálně testují na Vysočině. Auto při něm nemusí zastavit a kontrola se tak z půl hodiny zúží na několik vteřin," nastínil náměstek hejtmana pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Kromě váhy nákladů policisté v pátek také kontrolovali, zda řidiči dodržují povinné bezpečnostní přestávky. „Pochybení jsme zjistili u dvou. Jeden z nich byl cizinec a zaplatil kauci ve výši padesáti tisíc korun," zmínila Musilová.