„Kde po tvrdém karambolu do vyvýšeného betonového obrubníku zůstal uvnitř vozu zaklíněný šofér. Bleskový přesun na místo nehody naštěstí trval jen několik minut, dopravní policisté tak mohli zraněnému v bezvědomí okamžitě poskytnout potřebnou první pomoc,“ přiblížil zásah v pátek policejní mluvčí Petr Vala.

Jeho kolegové ale pomáhali také na nedalekém poli, kde k přistání navedli zdravotnický vrtulník. „To už se na místo postupně dostavila i pozemní lékařská posádka a hasiči, kdy zraněného muže zdravotníci následně letecky urgentně transportovali do brněnské nemocnice,“ pokračoval Vala.

Nemilého překvapení se ale ještě předtím policisté dočkali v havarovaném voze. „U stabilizovaného šoféra provedli dechovou zkoušku, která ale ukázala vysokou hodnotu. Osmapadesátiletý muž hlídce nadýchal téměř tři promile alkoholu v dechu,“ upozornil policejní mluvčí s tím, že řidič zřejmě i vlivem silné opilosti nezvládl mírnou zatáčku, vyjel mimo silnici a skončil v cizí zahradě. „Škoda se zatím vyšplhala na sto tisíc korun. Karambol je v současné době prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy muži v případě uznání viny hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodal Vala.