„V křižovatce přehlédl dopravní značku upravující přednost jízdy a vjel do cesty jinému vozidlu. Při následném střetu oba šoféři utrpěli lehká zranění, která si vyžádala lékařskou péči a převoz do nemocnice. Ještě několik hodin po nehodě přesahovala hladina alkoholu v krvi viníka hrubě jedno promile. Během policejního vyšetřování se navíc ukázalo, že mladík není majitelem řidičského oprávnění,“ informoval mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek.

Jeho dosavadní krátkou kariéru šoféra totiž před dvěma měsíci ukončil vyslovením zákazu činnosti vyškovský městský úřad. Osmnáctiletý opilec se tak bude muset zodpovídat hned z několika trestných činů.

Jinou kolizní situaci zavinil devětadvacetiletý muž z Brodku u Prostějova, když v Pustiměři naboural u silnice zaparkované vozidlo. „V tomto případě ukázal policejní tester hodnotu převyšující dvě promile. Jen o pár desetin střízlivější byl osmatřicetiletý motorkář z Vyškova, který se na svém stroji v neděli chvíli po desáté večer vracel domů. Všem kontrolovaným hříšníkům tak teď hrozí velmi přísné tresty,“ doplnil Nečesánek.