„V pátek kontrolovali policisté ve Švábenicích mladého řidiče, který měl pozitivní test na amfetamin, metamfetamin a cannabis. Je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Večer pak projížděl Vyškovem jeho vrstevník, kterému k jízdě zřejmě stačilo jen pouliční osvětlení. Neměl rozsvícená světla. Měl také opotřebené přední pneumatiky auta. A v neposlední řadě měl pozitivní test na cannabis," popsala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

V pátek v noci pak hlídky odhalily dva opilé řidiče v Bučovicích. „Dvaatřicetileté ženě policisté naměřili 1,44 promile a o hodinu později narazili na muže, který měl dokonce 2,32 promile. Oba jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Musilová.

Ani neděle se neobešla bez hříšníků. Neslavným rekordmanem se stal devětačtyřicetiletý muž, kterému ve Vyškově policisté naměřili 3,2 promile. „Na místo řidiče si neměl sedat ani dvaatřicetiletý muž, který v noci projížděl Pustiměří. Kromě pozitivního testu na amfetamin má totiž až do května příštího roku zakázané řídit. U soudu tak bude čelit obvinění ze dvou trestných činů. Kromě ohrožení pod vlivem návykové látky mu přibude ještě maření výkonu úředního rozhodnutí," popsala policejní mluvčí.