Přepadení stanice, ke kterému došlo v noci na pátek, v pátek potvrdila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. „Ozbrojený pachatel si odnesl peníze. O jakou částku šlo, však nemůžeme kvůli vyšetřování zatím prozradit,” sdělila Drahokoupilová.

Důvěryhodný zdroj Deníku Rovnost nicméně prozradil, že pachatel vzal přibližně padesát až šedesát tisíc korun. „Nebyl nijak zvlášť agresivní, zjevně si šel jen pro peníze. Byl mladší, ale nebylo mu vidět do obličeje, měl mikinu s kapucí,“ přiblížil zdroj obeznámený s případem.

Hotovost muž a žena za pokladnou pachateli s asi patnácticentimetrovou čepelí v ruce raději hned odevzdali. „Mladík jim vyhrožoval, že pokud mu peníze nedají, může jim ublížit. Obsluha mu vydala celou tržbu ze strachu, že by se jí mohlo něco stát,“ uvedl provozovatel čerpací stanice František Pytela.

Strach nyní mají i někteří Vyškované. Například Petra Pospíšilová, která bydlí na nedalekém Sídlišti Osvobození. „Je to nepříjemný pocit, když je lupič stále na svobodě. Bojím se, že když ho policie ještě nemá, tak může přepadnout i běžného kolemjdoucího. Jen proto, aby mu sebral peníze. Budu si teď určitě dávat větší pozor,“ řekla Pospíšilová.

Podobné případy se nevyhýbají ani Blanensku. Téměř před rokem, v noci na osmého března, přepadl benzinovou stanici v Blansku dvaašedesátiletý muž. Na rozdíl od pachatele z Vyškova svůj úmysl předem oznámil, když hodinu po půlnoci zavolal na policejní tísňovou linku.

Pak se skutečně vydal k pokladně čerpací stanice. „Po obsluze chtěl peníze a vyhrožoval jí. V rukávu měl velké nůžky a tvrdil, že je použije. Pokladní mu ale žádné peníze nedala. Následně na místo dorazila policejní hlídka, která lupiče zadržela,“ popsal tehdy policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Přepadení stanice
• Událost se stala ve čtvrtek před půlnocí na čerpací stanici OMV v Dědické ulici.
• Muž s nožem s patnácticentimetrovou čepelí chtěl peníze.
• Obsluha mu podle zdroje Deníku Rovnost vydala 50 až 60 tisíc.