„Vysokou rychlostí pak ujížděl z města směrem na Rousínov, to už si ale na cestu svítil. Na opakované světelné ani zvukové výstrahy nicméně nadále nereagoval a ignoroval i svítící nápis Stop. Jeho nebezpečná jízda skončila v Komořanech, kde se poté, co zastavil, pokusil utéct," popsala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Jednomu z policistů se ho pomocí donucovacích prostředků podařilo zastavit. Následně zjistili, že jde o třiadvacetiletého muže ze Slovenska. „Dechová zkouška u něj prokázala 2,3 promile alkoholu. Zbytek noci strávil v policejní cele. Kolegové mu už sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ budou zpracovávat v takzvaném zkráceném přípravném řízení. U brzkého soudu hrozí mladému hazardérovi až rok vězení," dodala Musilová.

Poněkud víc se před jízdou posilnil osmadvacetiletý šofér, který podle svědků usedl za volant v neděli ráno v Letonicích. „Policisté mu krátce po oznámení události naměřili bezmála 2,6 promile a o pár hodin později v Hruškách 2,31 promile. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," oznámila mluvčí.