Jeden mrtvý a tři těžce zranění lidé. To jsou následky tragické dopravní nehody, která se stala v neděli kolem třetí hodiny odpoledne u Vyškova na státní silnici vedoucí směrem do Brna.

Auto sjelo mimo silnici. Ze čtyř cestujících jeden podlehl zranění na místě a tři další utrpěli vážná poranění. Záchranáři je rozvezli do několika nemocnic. Na místě nehody zasahovaly dvě sanitky a také vrtulník.

„Jak to vypadá, osádka ani nebyla při příjezdu hasičů zaklíněná v autě. Pasažéři zřejmě nebyli přivázaní a z auta vypadli,“ uvedl krátce po nehodě operační důstojník jihomoravských hasičů Martin Herynk.

Podle mluvčího vyškovské policie Aloise Gryce dostalo auto na kopci u bývalé Biovety smyk. Řidič vyjel ze silnice a narazil do betonového mostku. „Dva zranění, dívka a muž, skončili v brněnské nemocnici. Dalšího pasažéra převezla záchranka do vyškovské nemocnice. Při nehodě zemřel muž sedící na místě spolujezdce,“ upřesnil Gryc.

Auto bylo podle něj po nehodě v dezolátním stavu.

Vyškovští hasiči a policisté v uplynulém týdnu zasahovali také u další vážné nehody. Ve čtvrtek na přejezdu v Rousínově narazilo osobní auto do projíždějícího vlaku. Řidič skončil se středně těžkým zraněním v nemocnici. Auto po nárazu dokonce vzplálo, ale kolemjdoucí lidé je rychle uhasili.