Kromě Vážan nad Litavou je mezi poškozenými i Povodí Moravy, které si nárokuje sedmimilionové odškodnění bez daně za zničení potoka, který okolo dráhy protéká. Celková škoda, kterou měl spolek způsobit, je skoro čtyřicet milionů korun. „Poškozených, kterých se navážení stavební suti dotklo, je řada, jen dnes ráno bylo soudu doručeno dalších devět poškozených, kteří mají zpracované znalecké posudky na způsobenou škodu,“ uvedla soudkyně Zdeňka Kalová.

U soudu jako svědek vypovídal i bývalý předseda spolku Tomáš Hrdinka. Toho přivezla policejní eskorta z věznice na Mírově, kde si odpykává trest za krácení daní. Chybu v počínání spolku nevidí. „Jsem toho názoru, že všechny posudky jsou špatné a zfalšované. Největší chyba byla způsobena tím, že se vše zdržovalo kvůli stavebnímu úřadu, který celý modelaci dráhy zastavoval,“ okomentoval Hrdinka s tím, že na většinu zásadních věcí si již nevzpomíná.

Kromě Hrdinky byli k líčení předvolaní také vážanský starosta Václav Matyáš, místostarosta Josef Hloužek nebo Jiří Bolehloucký, který se měl podílet na stavbě motokrosové dráhy. „Vím že se tam navážela hlína, ale že by tam byla nějaká stavební suť, to si nejsem jistý. Je to už hodně let, takže jsem většinu věcí zapomněl,“ řekl Bolehloucký.

Za spolek SVS Delta Racing Team byl ovšem přítomný pouze opatrovník Milan Netolický. „Spolek nemá žádného právního zástupce. Všichni mu postupně vypověděli dohodu a nechtěli s ním dál spolupracovat,“ okomentovala soudkyně.

Soudní líčení bude pokračovat i ve středu.