„Žalobu státu soud zamítl. Odůvodnil to tím, že se přiklání k vydržení. Přestože zatím nemáme písemný rozsudek, jsme za to velice rádi. Je ale přípustné dovolání, takže stále čekáme, jestli toho stát využije," přiblížila mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Pokud bude protistrana rozsudek akceptovat, jsou plány města jasné. „Zahájíme přípravy na privatizaci, která se uskuteční za stejných podmínek jako v minulosti u dalších bytových domů na sídlišti Osvobození," ujistila Bezdomniková.

Spor vznikl v době, kdy měl dům s 88 byty podle práva vydržení přejít do rukou svého správce, města. V polovině dubna 2009 však stát podal žalobu o určení vlastnictví u Okresního soudu ve Vyškově. Ten přiřkl dům státu. Proti rozhodnutí se radnice odvolala. Brněnský krajský soud pak zrušil rozhodnutí okresního soudu a dům přiznal městu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ovšem podal proti rozsudku dovolání. Nejvyšší soud rozsudek krajského v květnu letošního roku zrušil. V uplynulých dnech byl dům znovu přiznaný městu.