Zřizovatelem základní školy je město. Zda se budou proti verdiktu krajského soudu odvolávat, ředitel školy Jiří Kyjovský zatím neřekl. „Není to pravděpodobné, ale ani vyloučené. Záleží i na vedení města,“ sdělil Kyjovský. Rozhodnutí soudu nechtěl komentovat.

Osm milionů osm set tisíc korun, které mají bývalému žáku zaplatit, udělá díru do rozpočtu Rousínova. „Je to jeho nemalá část a tím pádem jiná investice utrpí. Ale tím, že jednání trvá už dlouho a k určitému výsledku už nějakou dobu směřovalo, tak jsme vše konzultovali s právníkem, vedením města i zastupitelstvem. Jsme tak připravení tuto situaci řešit,“ dodal Kyjovský.

Událost se stala 10. června 2011. Při školní exkurzi na rousínovský židovský hřbitov zavalil tehdy třináctiletého Borise Trávníčka náhrobek o váze několika set kilogramů. Učitel Jan Vágner se s žáky na zavřený hřbitov dostal dírou v plotě. Chlapec přežil jen díky rychlé pomocí zdravotníků, měl těžká zranění vnitřních orgánů, rozdrcené obratle a zlomenou nohu. Skončil na invalidním vozíku.

Okresní soud ve Vyškově potrestal v dubnu 2012 učitele roční podmínkou. Každý z rodičů chlapce dostal v roce 2015 při jiném soudním jednání jeden milion korun jako odškodné. Boris Trávníček zažaloval školu na podzim roku 2013 o odškodné 14 milionů korun za způsobený úraz.