Soudce Petr Doležel uvedl, že rozhodnout stále nemůže. „Je potřeba udělat další revizní a znalecký posudek. Ten musí ujasnit, na jaké odstranění staveb je podaná žaloba,“ řekl Doležel.

Žalobu na odstranění podaly Šárka a Renáta Hrubých, které pozemky zdědily před dvěma lety od svého dědy. Vyplývá z ní jen to, že chtějí odstranit celou příjezdovou cestu ke koupališti.

Ilustrační foto.
Zdi zabrání záplavám. Přípravy pokračují i přes nesouhlas majitelů pozemků

Při jednání to potvrdil také právník Bučovic Robert Holfeuer. „Podle všeho to vypadá, že žalobkyně mají zájem nechat zbourat celé koupaliště v Bučovicích. Jsem toho názoru, že žaloba je neúplná, když navrhovatelky nevědí, o které odstranění konkrétně žádají,“ okomentoval žalobu Holfeuer.

Spor o cestu∙ Koupaliště nechalo město postavit v roce 2006, částečně na pozemku rodiny Hrubých.
∙ Rodina chce od začátku částku pětapadesát tisíc korun ročně, město jí nabízelo přibližně polovinu.
∙ Soud trvá už několik let, zatím stále bez výsledku.


Koupaliště postavily Bučovice před dvanácti lety. Příjezdová cesta a část parkoviště stojí na pozemku rodiny Hrubých. Vedení města se však dlouhodobě snažilo dohodnout na tom, že rodině budou platit nájemné. Rodina s tím nesouhlasila. Částka se jim zdála malá, proto se rozhodla město žalovat.

I proto byl připravený revizní posudek na částku, kterou by mělo město zaplatit. „Z posudku vychází, že jde o pětapadesát tisíc korun ročně. Plus doplatek za předchozí roky dvě stě padesát tisíc korun,“ přiblížil soudce Doležel. S tím však ani jedna strana nesouhlasí.

Vedení města od počátku nabízelo částku pětadvacet tisíc korun, kterou by rodině platila každý rok za užívání pozemků, na kterých cesta je. Ta však od začátku chtěla víc.

I po znaleckém posudku, který nechal soud vypracovat, není stále výsledek. „Soud požádá o výslech člověka, který zpracovával znalecký posudek. Proto případ odročuji na neurčito,“ řekl Doležel.


PENÍZE SE VRACELY


Právník Bučovic Holfeuer uvedl, že město posílalo od roku 2016 ročně šestadvacet tisíc korun na účet rodiny. Peníze se však bez vysvětlení vracely.

Spokojený není ani Jiří Hrubý mladší. Otec obou žen, který město žaluje o peníze za užívání příjezdové cesty ke koupališti. „Je dobře, že soud je odročený, protože my se nemohli vyjádřit ani znalecký posudek probrat s právním zástupcem,“ okomentoval Hrubý.
Oceňuje, že částka, která je ve znaleckém posudku, je nakonec vyšší, než jakou žádali. Přesto je podle něho nedostatečná.


ZAVŘE CESTU ZNOVU?


Hrubý přitom už v minulosti vyhrožoval, že pokud se nezačne něco dít, cestu k bučovickému koupališti opět zavře, tak jako to udělal před lety. „Je to naše cesta,“ dodal.

Problémy čekají na řidiče opět na ulici Purkyňova. Silničáři se pustí do druhé etapy oprav.
Opravy Purkyňovy ulice: zasekané centrum Vyškova, z autobusu raději na vlak