„V neděli odpoledne jsme dostali oznámení od člověka, který v místech obslužné cesty u dálnice ve směru na Topolany poblíž Joklovy ulice venčil psa. Přitom uviděl sprejera, jak stříká barvy na protihlukovou stěnu,“ popsal okolnosti vedoucí k dopadení vyznavače graffiti velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Strážníci vyrazili ihned na místo, kde překvapili osmnáctiletého mladíka přímo při činu. „Měl ruce od barev, u sebe spreje. Byl to jednoznačný případ. Ještě se divil, co mu vlastně chceme, když stěna nepatří městu ale Ředitelství silnic a dálnic,“ informoval Sedláček.

Sprejerovi se každopádně lehkomyslnost nevyplatila. Vzhledem k tomu, že je podezřelý z trestného činu, strážníci záležitost neřešili pouhou pokutou, ale rovnou mladíka předali státní policii. „Hrozí mu až roční vězení, samozřejmě musí uhradit škodu,“ uvedl tiskový mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Dopadení sprejerů strážníky je podle Sedláčka poměrně vzácné. Posledním podobným případem bylo zajištění sprejerů, kteří pomalovali trafiku na sídlišti Osvobození. Tehdy městské policii pomohl kamerový systém. „V tomto případě sehrála svou roli skutečnost, že sprejer byl sám. Navíc si byl jistý, že se mu nemůže nic stát,“ objasnil šéf strážníků.