Tu měl Kupčík osahávat na silvestrovské oslavě v Boškůvkách v roce 2007, kdy udržoval intimní vztah právě s její starší, rovněž nezletilou, sestrou.

Raus v úterý u soudu potvrdil, že se rodiny často navštěvovaly. „Především ta mladší dcera u nás byla často. I dvakrát až třikrát do měsíce, často i přes noc. Nepamatuji si ale, že bychom u nich nebo oni u nás slavili Silvestra,“ řekl svědek.

Navázal tak na další svědky, kteří už dříve ve svých výpovědích v jednací síni uvedli, že poškozená trávila osudný večer mimo Boškůvky.

Soud tak musí zjistit, kde se nezletilá skutečně nacházela. „Existuje skupina svědků, která hovoří o tom, že nezletilá byla v inkriminované době mimo trvalé bydliště, tudíž neslavila Silvestr tak, jak je uvedené v obžalobě,“ potvrdila už dříve státní zástupkyně Martina Klvačová.

Předseda Okresního soudu ve Vyškově Karel Menšík tak líčení opět odročil. Soud příště vyslechne přímo poškozenou dívku. Za to, že s její starší sestrou Kupčík zplodil dítě, byl v roce 2008 potrestaný tříletou podmínkou s pětiletým odkladem. Podle znalců nemá žádnou úchylku ani sexuální deviaci.

U Krajského soudu v Brně se pak v listopadu loňského roku dohodl s právníkem dívky na odškodném ve výši šesti set tisíc korun.

V případě prokázání viny mu nyní hrozí od jednoho do osmi let odnětí svobody.