Terčem vandalů se stala školní tělocvična. „Různých nápisů a malůvek je na ní už opravdu moc, už se to nedá ani vyčistit," postěžovala si ředitelka s tím, že by v okolí budovy uvítala kameru.

Kamerový systém se sice ve Slavkově rozšiřuje, aktuálně město řeší instalaci šesti nových, pořízení většího počtu ale zatím není příliš reálné. „Dvacet jich nemůžeme mít, to by jeden člověk neuhlídal," okomentoval na zasedání slavkovský starosta Michal Boudný.

Policisté pak letos na Vyškovsku evidují patnáct případů řádění sprejerů. Objasnit se jim podařilo pětinu z nich. Jeden na jaře. Šlo o sprejera, který během několika let způsobil škodu za víc než devadesát tisíc korun. „Dvaatřicetiletý muž poškodil devět objektů na Vyškovsku. Na svých nočních výpravách se zaměřoval především na mosty u dálnice nebo u rychlostních silnic, protihlukové stěny a objekty poblíž komunikací jako informační nebo uvítací tabule," připomněla mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová s tím, že některé jeho výtvory jsou datované i do roku 2012.

Kromě toho vyškovští policisté ve spolupráci s kriminalisty letos vypátrali i pachatele, kteří posprejovali průchod mezi bytovými domy ve Vyškově nebo autobusovou zastávku nejen ve Vyškově, ale i Pustiměři. „Slavkovští pak odhalili vandala, který v Bošovicích pomaloval nápisy dětské hřiště mateřské školy," dodala Musilová.