Přistižený muž se přiznal, že ho naštval autobus odjíždějící dříve oproti jízdnímu řádu. „Dotyčný v místě pracoval na výkopu, autobus mu měl ujet. Podle jeho slov tak měl potřebu ventilovat svou zlost tak, že pravou nohou prokopl jednu ze stěn zastávky. Způsobil díru o velikosti zhruba devadesát krát šedesát centimetrů. Alkohol podle provedené zkoušky nepil,“ informoval velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Zastávka "Vyškov, Rychtářov, točna" je ve vlastnictví města, příslušný úředník tedy škodu stanovil do výše deseti tisíc korun. Pětadvacetiletého vandala čeká předvolání k přestupkové komisi.

Začátkem ledna vyráželi strážníci kvůli řádění jiného vandala tentokrát do vyškovské nemocnice, kde řešili poškozenou výplň skleněných dveří.

„Hledali proto v okolí a na toaletách pro invalidy našli ostraze dobře známého devětatřicetiletého muže, který v místě spal. Usoudili, že by za poškozením dveří mohl být zodpovědný právě on. Přímo ho ovšem neviděli a v prostoru se nenachází žádné záznamové zařízení,“ doplnil velitel strážníků.

Prvním mládětem roku 2024 je ve vyškovském zooparku samička jaka domácího.
První mládě roku 2024 ve vyškovské zoo: samičku jaka pojmenovali Sofie

Způsobená škoda byla ve výši asi čtyř tisíc. „Vzbuzený muž kolegům řekl, že o rozbití dveří nic neví, že pouze hledal místo, kde přespat a zároveň si nabít telefon,“ dodal Sedláček. Také tento vandalismus skončí u přestupkové komise.