Obžaloba ho viní z napadení úřední osoby, maření úředního rozhodnutí a omezování domovní svobody. „Vinný se cítím jen v případě posledního bodu, tedy neoprávněného vniknutí do obydlí. Ale že jsem napadl úřední osobu se zbraní a mařil soudní rozhodnutí, to popírám," uvedl Samek na svoji obhajobu.

Podle svých slov auto neřídil. „Je pravda, že jsem v Hodoníně několikrát usedl za volant, i když na to nemám z rozhodnutí soudu oprávnění, ale v tomto případě byl šoférem můj známý. Auto jsem měl koupené asi den nebo dva a jezdit jsem s ním nechtěl. Mám těhotnou přítelkyni, takže jsem si řekl, že se budu chovat podle zákona. Chtěl jsem auto vystavovat na tuning srazu v Brně, dával jsem ho do pořádku," řekl Samek, který podle informací státního zástupce Radka Hůlky neusedl na lavici obžalovaných kvůli páchání trestné činnosti v dopravě poprvé.

Je to zhruba deset měsíců, kdy byl podmínečně propuštěný z vězení. „V roce 2007 byl odsouzený za usmrcení spolujezdkyně," poukázal Hůlka. Jestli tehdy řídil pod vlivem návykové látky, to si ovšem obžalovaný nepamatoval.

Při dubnovém incidentu u něj testy odhalily přítomnost amfetaminu. „Léčil jsem se z chřipky a užíval modafen. Koupil jsem ho v lékárně na občanský průkaz," hájil se Samek, proti kterému je nyní vedené ještě jedno trestní stíhání, a to v Hodoníně.

Podle výpovědí bučovických policistů, kteří Samkovu Hondu Civic chtěli na území města zastavit, se auto řítilo ulicemi vyšší než stokilometrovou rychlostí.

Narazil do auta

„Dostali jsme zprávu od kyjovských kolegů, že honí auto značky Honda a budou potřebovat naši pomoc. Chtěli jsme vůz s pachatelem zastavit, ale nepodařilo se to. Narazil do nás tak, že naše auto zůstalo nepojízdné, a ujížděl dál směrem na Slavkov," popsal policista Zdeněk Hála, který se ocitl v pozici svědka i poškozeného.

Kolik lidí v autě bylo, nedokázal říct. Samek ve své výpovědi tvrdil, že po celou dobu honičky ležel na zadním sedadle a za volantem seděl jeho známý Stanislav Kofroň z Hodonína. „Ujížděl policistům, protože prý měl nějaké problémy. To jsem se dověděl až poté, co se rozhodl nezastavit policejní hlídce. V autě s námi seděla také jeho přítelkyně Darina Hrubá, ta ovšem vystoupila předtím, než začal policistům ujíždět," řekl Samek.

Kofroňovo jméno ovšem před soudem padlo vůbec poprvé od incidentu. Kde se známý zdržuje nebo kolik má roků, obžalovaný nedokázal říct.

Stejně jako Kofroň a Hrubá při hlavním líčení chyběli kyjovští policisté. Státní zástupce i obhájce si proto vyžádali výslech i těchto svědků. Soudce Karel Menšík jim vyhověl a případ odročil. „Vzhledem k tomu, že hrozí reálná obava, že by se obžalovaný mohl dopustit další trestné činnosti v dopravě, zůstane i nadále ve vazbě," rozhodl Menšík.