„Nejprve nějakou dobu zběsile jezdil sem a tam. Pak z motorky sesedl a chtěl ukrást osobní auto, jehož řidič právě na místě tankoval. S majitelem se dostal do potyčky, při níž ho dokonce pokousal. Nakonec se přeci jen dostal do auta, se kterým neváhal prorazit v té době už zavřenou bránu objektu firmy. Pak vyrazil směrem na Pozořice," popsala událost Musilová.

Nezvládl řízení

Přihlížející lidé zavolali na tísňovou linku, muže tak začali pronásledovat policisté. Poblíž Sivic na Brněnsku nakonec lupič narazil s autem do stromu a utekl. „Policisté jej zadrželi až v obci Mokrá-Horákov, kde se uchýlil do areálu cementárny a vyhrožoval sebevraždou. Nyní čelí obvinění ze zločinu loupeže a přečinu poškození cizí věci," oznámila Musilová.

Vyškovští kriminalisté kromě toho zjistili, že dotyčný má bohatou trestní minulost a opakovaně seděl ve vězení. Z něho recidivistu pustili teprve nedávno na podmínku. „Státnímu zástupci jsme podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl. Muži tak hrozí až desetileté vězení," informovala policejní mluvčí.

Na ukradeném autě podle ní vznikla předběžná škoda čtyřicet tisíc korun, na bráně, kterou lupič poničil, asi čtyři tisíce korun.