Za všemi těmito problémy stojí podle ivanovického starosty Jozefa Heretíka jedna rodina. „Jde o obyvatele domu v Nádražní ulici, kteří nám opakovaně dělají potíže. Budeme se muset s pronajímatelem sejít a navrhnout mu, aby je vystěhoval. Prý s nimi má smlouvu uzavřenou tak, že ji může kdykoliv vypovědět," připomněl na zasedání zastupitelstva Heretík.

V minulém týdnu se tak s pronajímatelem domu Zdeňkem Moučkou sešel a záležitost s ním projednal. „Upozornil jsem ho, že mnozí obyvatelé města mají k nájemníkům výhrady a že těch lidí je čím dál víc. Říkal, že s nimi promluví. Zároveň jsme ho požádali, aby zvážil variantu vystěhování. Pokud se pro ni rozhodne, uvedl, že nájemníci dům opustí do konce února," přiblížil výsledek jednání ivanovický starosta.

Lidé jsou pro

Aby problémoví obyvatelé Ivanovic z města odešli, není jen přáním vedení radnice, ale také místních. „Pokud dělají takové potíže a opakovaně ohrožují naše spoluobyvatele, určitě by bylo lepší, kdyby tady nebyli. Za chvíli budeme mít strach vůbec vycházet na ulici. Jestli je možné je vystěhovat na hodinu, určitě bych byla pro," svěřila se například Hana Hanzlíková z Ivanovic na Hané.

O potížích mluvila i zastupitelka Ludmila Rešková, která je zároveň učitelkou na ivanovické základní škole. „Události posledních dní jsou opravdu děsivé. Na náměstí napadli dva chlapci naše školačky, jednu povalili na zem a kopali do ní. Z vyšetřování případu přepadení čerpací stanice pak vyplynulo, že pachatelem je otec jednoho z těch dvou chlapců," zmínila Rešková.

Problémy znepokojují i vedení ivanovické základní školy. „Jde ovšem o mimoškolní záležitosti. Přesto je s městem řešíme a je na jeho vedení, aby věc vyřešilo," zdůraznil ředitel školy Miroslav Růžička.

Na základě upozornění radnice se Moučkovi rozhodli, že problémové nájemníky opravdu vystěhují. Potvrdila to manželka Zdeňka Moučky. „Na začátku jsme jim řekli, že stačí, aby se objevil jeden problém, a budou muset jít pryč. Dokonce jsme tak i postavili smlouvu. Takže jim manžel ke konci měsíce oznámí, že jim dáváme výpověď," ujistila Zuzana Moučková.

Podle ní jde nicméně o lidi, kteří navenek působí velmi solidně. „Ze začátku se dušovali, že s nimi žádné potíže nebudou. A kdykoliv se u nich objevíme, mají uklizeno, byt je pěkně zařízený. Ale než poslouchat, jaké dělají potíže místním, a nervovat se kvůli tomu, radši tam nebudu mít žádné nájemníky," zdůraznila Moučková.

Současní nájemníci se však od jakýchkoliv problémů, o nichž se v souvislosti s nimi ve městě hovoří, distancují. „To jste se určitě spletla. My žádné potíže neděláme. To budou asi lidé, co bydlí o kousek dál," odpověděl na dotaz redakci Vyškovského deníku Rovnosti muž, který se odmítl představit. Zároveň však tvrdil, že mu žádní Moučkovi dům nepronajímají. Majitelem domu je prý on sám. „Nevím, jestli je pana Moučky. Já jsem ho odkoupil," doplnil obyvatel domu v ivanovické Nádražní ulici, který přitom tajemník ivanovické radnice Jan Kovář označil jako dům Moučkových.