Kontroly v sobotu ráno ukázaly na dva opilé šoféry. Na jednoho z nich hlídka narazila ve Vyškově, na druhého v Bohatých Málkovicích. „Ani u jednoho nedosáhla hodnota jednoho promile, proto bude jejich přestupky řešit správní orgán. I tak jim hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení," uvedla mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Podobně jsou na tom i další čtyři řidiči, kteří si na Velikonoční pondělí dopřáli nejen pomlázku, ale i alkohol, případně drogy. „Jeden z nich mířil ze Švábenic na Ivanovice na Hané. Kolegové u něj zjistili pozitivní test na marihuanu. Stejně jako u mladíka ve Vyškově. Dalším dvěma řidičům, kteří projížděli Olšany a Vyškovem jsme naměřili 0,3 promile," popsala Musilová.

Další pětice mužů pak doplatila na zbytkový alkohol v úterý ráno. „Čtyři se dopustili přestupku, pátého čeká soud. Profesionální řidič náklaďáku měl v krvi přes jedno promile," dodala mluvčí.

Policisty však o prodlouženém víkendu nezaměstnávali jen opilí řidiči. V pátek večer zasahovali ve Slavkově u Brna. „Na chodníku ležel opilý muž, který nebyl schopný chodit, ani se orientovat. Policisté mu naměřili víc než tři promile alkoholu v krvi. Když však přijela sanitka, která ho měla převézt do protialkoholní záchytné stanice, začal se bránit," přiblížila Musilová.

Podobný zážitek čekal i na její vyškovské kolegy. V pondělí před půlnocí napadl mladík svého otce a na přivolané policisty nešetřil nadávkami a odmítal spolupracovat. „Nakonec skončil na policejní služebně. Dechová zkouška ukázala hodnotu 0,7 promile alkoholu v krvi," dodala mluvčí.