Trefu do černého znamenala kontrola vybraných kójí na tržnici v brněnské ulici Olomoucká. Tam celníci zajistili téměř pět a půl tisíce kusů padělaného zboží. „Jednalo se o oděvy, brýle, opasky, deštníky a parfémy označené ochrannými známkami světoznámých výrobců. Prodejní hodnota originálů přesáhla sedm a půl milionu korun. Obchodníkům hrozí za takové jednání pokuta ve správním řízení až do výše deseti milionů,“ informovala v úterý o zásahu v tržnici mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Na Ivančicku a Vyškovsku pak celníci ve dvou barech přišli na nelegální herny, kde bylo v provozu celkem osm automatů. „Celníci tato zařízení zadrželi. Provozovatele čeká správní řízení pro porušení zákona o hazardních hrách,“ dodala mluvčí.

Opilý řidič kličkoval na elektroskútru.
Opakovaný hříšník na elektroskútru: podívejte se, jak opilý jezdil na Šlapanicku

Na dálnici D2 u Lanžhotu na Břeclavsku kontrolovali celníci auta ve směru na Brno. Řidič dodávky s bulharskou státní poznávací značkou převážel na návěsu plastové nádoby s více než sto litry nafty. Tvrdil, že ji nakoupil v Maďarsku, ale neměl k tomu potřebné doklady. Celníci mu proto palivo zabavili a muž musí doplatit spotřební daň v hodnotě více než tisíc korun.

Dokumenty neměl v pořádku ani řidič litevského kamionu, kterého celníci zastavili při cestě z Rakouska poblíž Mikulova na Břeclavsku. Stálo ho to kauci ve výši patnáct tisíc korun.