„Čelně se střetl s protijedoucím nákladním automobilem. Náraz odhodil jeho vůz ze silnice a ten skončil v travnatém svahu. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo. Škoda na vozidlech však činí přes dvě stě tisíc korun. Dechová zkouška u probuzeného šoféra ukázala 0,1 promile alkoholu,“ popsala případ mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová. Hříšníkovi tak hrozí pokuta od deseti do dvaceti tisíc korun i zákaz řízení.

S alkoholem se o víkendu potýkali také městští strážníci ve Vyškově. Mladík za volantem Seatu Ibiza měl výsledek dechové zkoušky rovněž pozitivní. Přivolaným policistům nadýchal šestadvacetiletý řidič 1,32 promile alkoholu. „Putoval tedy k lékařskému vyšetření, a poté na služebnu. Přišel o řidičský průkaz a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až rok vězení,“ uvedla mluvčí.

V sobotu večer se pak pětašedesátiletý řidič v důsledku lihového opojení při projíždění obcí Račice plně nevěnoval řízení. S vozidlem přejel do protisměru, kde levou přední částí narazil do kamenné zdi před rodinným domem. „Pokračoval ale v jízdě dál. Daleko ale nedojel. Hned za Račicemi znovu vůz nezvládl a skončil v příkopu. Policisté mu naměřili 2,65 promile a navíc zjistili, že muž má zákaz řízení motorových vozidel. Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí může očekávat až tříleté vězení,“ pokračovala Navrátilová.

Rekordmanem víkendu se stal čtyřiatřicetiletý šofér z Brna, který narazil se svým vozidlem do zaparkované škodovky v Nemojanech. Ten policistům nadýchal stěží uvěřitelných 3,73 promile alkoholu. Muži zákona mu zadrželi řidičský průkaz. I jemu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.