Předchozí
1 z 6
Další

Středa 12. dubna 2023

7.00 – 8.00

Čas 7.00 – 8.00. Svědkové slyší v lokalitě Černovice ve Svitávce na Blanensku výstřely. Po nich zůstávají dva mrtví. Údajně žena a její syn. Policisté hledají sedmačtyřicetiletého Pavla K., který je hlavním podezřelým. Počítají s tím, že je ozbrojený. MísZdroj: Deník/Jan CharvátSvědkové slyší v lokalitě Černovice ve Svitávce na Blanensku výstřely. Po nich zůstávají dva mrtví. Údajně žena a její syn. Policisté hledají sedmačtyřicetiletého Pavla K., který je hlavním podezřelým. Počítají s tím, že je ozbrojený. Místní mají za to, že neunesl rozchod s přítelkyní.

Policisté od středy řeší násilnou smrt dvou lidí ve Svitávce na Blanensku.
VIDEO: Policisté dopadli u Šebetova podezřelého z dvojnásobné vraždy ve Svitávce

8.00 – 11.00

8.00 – 11.00. Policie vyhlašuje po podezřelém celostátní pátrání. Ze Svitávky zmizel v autě značky Suzuki. V dopoledních hodinách ho muži zákona hledají na několika vytipovaných místech. Jedním z nich jsou sousední Boskovice a ulice Mánesova poblíž tamníhZdroj: Deník/Jan CharvátPolicie vyhlašuje po podezřelém celostátní pátrání. Ze Svitávky zmizel v autě značky Suzuki. V dopoledních hodinách ho muži zákona hledají na několika vytipovaných místech. Jedním z nich jsou sousední Boskovice a ulice Mánesova poblíž tamního prodejního centra Coop.

Lidé donesli svíčky a květiny k místu, kde došlo ve středu k dvojnásobné vraždě.
VIDEO: Hrůzu ve Svitávce odplavuje déšť. Na místě dvojnásobné vraždy hoří svíčky

12.30

12.30. Na místě činu pracuje rozsáhlý tým kriminalistů. Kolem půl jedné přijíždí pohřební vůz.Zdroj: Deník/Jan CharvátNa místě činu pracuje rozsáhlý tým kriminalistů. Kolem půl jedné přijíždí pohřební vůz.

Policisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ve Svitávce na Blanensku. K činu se přiznal.
Vražda ve Svitávce. Muž se přiznal. Podívejte se, jak ho policisté dopadli

14.00

Policisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ve Svitávce na Blanensku. K činu se přiznal.Zdroj: Policie ČRV terénu je velké množství policistů. Do akce nasazují vrtulník, služebního psa a později i dron. Na Boskovicku nachází odpoledne v lese opouštěné auto, bez podezřelého.

Dvojnásobná vražda, vražda a sebevražda. Dvě mrtvé ženy a dva muži. Závěr letošního roku byl na jihu Moravy mimořádně tragický. Ilustrační foto
Na Blanensku tekla krev. Žena hodila po příteli nožem

18.00 – 19.00

Policisté zadrželi muže podezřelého z vraždy ve Svitávce na Blanensku. K činu se přiznal.Zdroj: Policie ČRNa tísňovou linku volá svědek, který tvrdí, že podezřelého spatřil poblíž Šebetova. To je z místa činu po silnici asi čtrnáct kilometrů. Krátce poté policisté muže zajišťují poblíž silnice mezi Šebetovem a Světlou. U sebe má nůž. Od spáchání dvojnásobné vraždy po dopadení pachatele uplynulo zhruba dvanáct hodin. K trestnému činu se později muž přiznává. Jako motiv podle policie uvádí osobní vztahy. Aktuálně mu hrozí patnáct až dvacet let za mřížemi a vyloučený není ani výjimečný trest.

Na místě tragédie zapalují lidé svíčky a přináší květiny.

V adamovském domě s pečovatelskou službou vyšetřovali kriminalisté před Vánocemi vraždu a sebevraždu.
Důchodce vrah? Zřejmě neunesl rozchod, domnívají se Adamovští

A takto vzdálená jsou na mapa dvě klíčová místa celého případu: svitávecká ulice, kde k vraždě došlo, a silnice za Šebetovem, kde pachatele našli.

Klíčová místa dvojnásobné vraždy na Blanensku.Klíčová místa dvojnásobné vraždy na Blanensku.Zdroj: printscreen Mapy.cz, Deník/Tomáš Valaškovčák