Jestli si z domu něco odnesli, policie neprozradila. „Soudní pitva jasně prokázala, že muž si mnohačetná zranění nemohl způsobit sám a na jeho smrti se tedy podílel někdo další," zmínila Vedrová.

V případě odsouzení jim hrozí, že si sednou za mříže až na šestnáct let. „Oba obvinění jsou stíhaní ve vazbě. Jejich motiv a veškeré další okolnosti jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů," doplnila Vedrová s tím, že oba muži svoji oběť znali.

O případu jako první informoval Vyškovský deník Rovnost. V neděli 19. října nalezl tělo mrtvého muže v příkopě jeden z obyvatel Studnic. Podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost měl u sebe velký obnos peněz, prý okolo sto padesáti tisíc korun.

Pachatelé jsou nejspíš obyvatelé Studnic. „Podle toho, co jsem se doslechl, předpokládám, že byli místní. Měli být přímo z blízkého okruhu rodiny ženy, která si u mrtvého schovala peníze," prohlásil starosta Studnic Zdeněk Preis a dodal, že případ lidé z obce stále živě diskutují při jakékoliv příležitosti. „Nikdo neočekával, že se něco takového stane," povzdechl si.

Jeho slova potvrdila i obyvatelka Studnic Julie Hanáková. „Každý byl zvědavý, kdo to udělal. Lidé se dohadovali, kdo to mohl být. Jestli ovšem v obci panovaly například obavy o život, to nemůžu říct. Jsme už starší, takže s manželem chodíme leda do obchodu nebo na hřbitov. A moc jsme se o událost nezajímali," řekla Hanáková.