Vrchní soud potvrdil tresty i pro další obžalované expolicisty. Bratr hlavního aktéra Antonín Dolíhal si v červnu u brněnského krajského soudu za svůj podíl na přepadení vozu vyslechl trest deset let vězení, další komplic Jaroslav Havlík 11 let vězení. Jiřího Bartoně, který následně pomáhal odklízet tělo velitele vozu, potrestal soud 2,5 lety podmíněně odloženými na čtyři roky.

Obhájce Romana Dolíhala Robert Grund u vrchního soudu požadoval zrušení rozsudku a jeho vrácení krajskému soudu. Stejný návrh přednesl i Havlíkův obhájce. Právní zástupce Antonína Dolíhala požadoval, aby byl jeho klient přeřazen do mírnějšího typu věznice.

Grund po vynesení rozsudku novinářům řekl, že Roman Dolíhal vinu odmítá po celou dobu trestního řízení. "Máme za to, že v době spáchání loupeže byl na úplně jiném místě. To si myslíme, že nebylo vyvráceno. V zásadě byl odsouzen na základě výpovědi jednoho člověka, jeho bratra Antonína," zdůvodnil Grund chystané dovolání.

Roman Dolíhal v úterý u vrchního soudu zopakoval, že loupežné přepadení vozu u Slavkova nemá na svědomí on. Krajský soud podle něj špatně vyhodnotil důkazy i svědecké výpovědi. Výpověď svého bratra Antonína, který se k činu přiznal a popsal přípravu i průběh přepadení vozu s penězi, Roman Dolíhal označil za nepravdivou. Antonín podle něj nebyl schopen popsat průběh a detaily přepadení.

Roman Dolíhal argumentoval tím, že v době přepadení byl v práci, což ale krajský soud podle něj nevzal v úvahu. Součástí spisu podle Dolíhala nejsou informace o údajném policejním sledování jeho osoby, ze kterých by bylo zřejmé, kde se v době přepadení pohyboval. Státní zástupkyně dnes Romana Dolíhala označila za přesvědčivého manipulátora s důkazy a jako nepravdivou odmítla informaci, že ho policie sledovala. Podle státní zástupkyně krajský soud dobře vyhodnotil důkazy a uložil tresty, které odpovídaly návrhu obžaloby. Senát vrchního soudu jí dal za pravdu.

Loupež se stala v srpnu 2006. Tři maskovaní muži tehdy přepadli vůz bezpečnostní služby a ukradli 77 milionů korun. Při loupeži měla trojice u sebe pistole, ale hrozila i napodobeninou bazuky. Bývalí policisté většinu peněz investovali do nemovitostí či je půjčili svým známým. Velitel vozu zemřel čtyři roky po loupeži. Tělo se našlo až později na skládce u Drásova. Roman Dolíhal svého komplice podle soudu usmrtil tak, že jen nejprve omráčil paralyzérem a poté jej uškrtil ocelovým lankem.