V jedné chatce tak podle ní dokonce vyměnil vložku zámku, pokácel stromek a poškodil dřevěné zábradlí. „V chatkách a zahradních domcích kradl, co mu přišlo pod ruku. Elektroniku, domácí spotřebiče, nářadí, rybářské vybavení, sekačku, křovinořez, motorovou pilu, svářečku, dětský elektrický skútr, starší jízdní kolo a dokonce i demontovaný motor ze starší škodovky," vyjmenovala policejní mluvčí.

Navíc nesměl řídit

Škoda se blíží čtyřiceti tisícům korun. Tím, jak se násilně do objektů dostával, způsobil majitelům i škodu poškozením, a to v částce přesahující osm tisíc korun. „Minulý týden ho zadrželi slavkovští policisté krátce po vloupání do zahradního domku, kam si přinesl své věci. Navíc muž do chatové oblasti přijel svým autem i přesto, že má zákaz řízení," informovala Musilová.

Kromě obvinění z krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného zásahu do práv k domu a poškození cizí věci mu tak na kontě přibyl i trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí. „Vzhledem k obavě, že by muž pokračoval v trestné činnosti, ho soud poslal do vazby," dodala Musilová.