Kvůli tomu jsou už přibližně tři týdny v brněnské vazební věznici, a to z rozhodnutí vyškovského soudce Petra Ševčíka. Tam budou minimálně do té doby, dokud nedojde k výslechu všech svědků. „Předpokládáme, že s výslechy se skončí do dvaadvacátého srpna letošního roku. Potom dozorový státní zástupce přezkoumá důvody vazby u obou obviněných a rozhodne se buď o jejich propuštění nebo ponechání ve vazbě,“ uvedl ve své včerejší tiskové zprávě vyškovský státní zástupce Radek Hůlka.

Z dokumentu dál vyplývá, že důvody vzetí do vazby byly nutné. „Hrozilo totiž, že manželé Rosnerovi by mohli působit na dosud nevyslechnuté svědky. Krajský soud v Brně rovněž zamítl stížnost obviněných proti usnesení vyškovského okresního soudu, kterým bylo právě vzetí do vazby,“ stojí ve zprávě.
Lubomír a Blažena Rosnerovi se do vazby dostali pravděpodobně pro to, že je dvě z jejich adoptivních dětí obvinily z týrání. Redakci Vyškovského Deníku to potvrdila alespoň nejstarší dcera Rosnerových Renata. Podle ní jsou ovšem tato obvinění lživá.

Nasvědčuje tomu i zpráva, kterou nedávno vydal server Týden.cz. Ta praví, že synové Rosnerových, kteří své rodiče obvinili, by rádi vzali svá slova zpátky. Tomu, že by manželé byli schopní týrat své děti, příliš nevěří ani obyvatelé Slavkova. Ti před týdnem začali podepisovat petici za očištění manželů Rosnerových. (ada, mig)