Upozornila na to poctivá nálezkyně. Policisté připomněli i případy staré několik týdnů. „Muž, který si šel vybírat peníze, si všiml, že někdo v zařízení zapomněl několik tisícovek. Poctivě je předal vyškovským strážníkům a ti následně na vyškovské obvodní oddělení. Za několik dnů došlo k obdobnému případu, kdy si zapomenuté bankovky všimla žena,“ bilancovala policejní mluvčí Alice Musilová.

První etapa rekonstrukce mimoúrovňové křižovatky Drysice na D46 skončila.
Po D46 u Drysic opět bez omezení, rekonstrukce křižovatky pokračuje na jaře

Přistoupila k bankomatu přímo v prodejně na vyškovském náměstí. „Žena neváhala a obnos odevzdala prodavačům. Policisté z vyškovského obvodního oddělení pak šetřením zjistili, že bankovku zapomněl v přístroji devětačtyřicetiletý muž. I k němu jeho peníze tedy nakonec doputovaly a příběh měl šťastný konec,“ pokračovala mluvčí.

V případě, že si nálezce peníze ponechá, dopouští se protiprávního jednání. „I přesto však nelze na poctivost ostatních spoléhat a měli bychom se, i když máme zvláště před vánočními svátky spoustu starostí, na bankovní transakce soustředit a zkontrolovat, jestli jsme si vzali jak platební kartu, tak všechny bankovky. Nezapomínejme zakrýt PIN, hlídat si bezpečnostní zónu a PIN k platební kartě mít samozřejmě uložený nejlépe pouze v hlavě,“ dodala Musilová.