Muž tam nejprve minulý týden vykradl rodiný dům. Přitom jeho dvaatřicetiletému obyvateli sebral téměř tři tisíce korun přímo z batohu vedle postele, zatímco spal. O pár dní později se stalo jeho kořistí oblečení.

Jak se ukázalo, zloděj se s rodinou dobře znal. Vyškovskému deníku Rovnosti to potvrdil sám poškozený. „Věci nám kradl třiadvacetiletý známý, kterému jsme před časem v domě poskytli azyl, protože se ocitl v nelehké životní situaci. Z domu se nám ztrácely peníze a pak i oděvy. V jedné mikině ho bratr dokonce viděl na ulici,“ vypověděl okradený.

Šokující přitom bylo, že pachatel podle všeho po celou dobu spal ve stanu vedle domu na pozemku poškozených. Právě tam ho totiž zatkli policisté z Bučovic. „Zadrženému sdělili podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Hrozí mu až tři roky vězení,“ informovala tisková mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová.

Doplnila, že případ půjde do zkráceného přípravného řízení. Znamená to, že podezřelý půjde k soudu nejpozději do dvou týdnů.