„Skupina čtyř až pěti lidí si celou akci předem perfektně připravila a lze předpokládat, že jde o organizovanou skupinu. Šli najisto. Vloupali se do areálu přístupovou bránou, kterou zablokovali řetězem na šroub a matici," popsal Vyškovskému deníku Rovnost Slouka.

Poplach zalarmoval ochranku, tu ale právě zablokovaná brána zpomalila. „Kvůli povolování šroubu došlo ke zdržení a lupiči tím získali čas. Když viděli u brány světla, začali druhou stranou ujíždět z areálu terénním autem s vozíkem naloženým cívkami s měděným drátem," řekl ředitel.

Při vyjíždění z areálu přitom podle něj prorazili kvůli vysokému obrubníku obě dvě pneumatiky na vozíku. „V poli proto zůstali viset. Začali utíkat k dalšímu autu, které měli přistavené na silnici vedoucí do Němčan. Auto i s vozíkem plným kradeného materiálu tak ale zůstal na místě," zdůraznil Slouka.

Policie vloupání potvrdila. „Po mužích pátráme. Kolegové jsou od noci na místě. Podrobnější informace budeme mít v pátek," informovala vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.