Zvuk zvonů dražovického kostela v sobotu ráno na dušičkovou mši vyprovokoval mládence z Dražovic natolik, že si to rozhodl s knězem Martinem Bejčkem vyřídit ručně. Padla ostrá slova a nakonec student uštědřil Bejčkovi dvě rány do obličeje a do hlavy. Farář se i se zkrvaveným obličejem pokoušel mši odsloužit, ale udělalo se mu nevolno a věřící přivolali lékařskou pomoc. Případ pak převzala policie. V těchto dnech vyšetřování skončilo a policisté odeslali Hálovi obvinění.

„Podezřelému jsme odeslali obvinění ze dvou trestných činů, a to ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedl mluvčí krajských policistů Bohumil Malášek. U obou paragrafů je dvouletá trestní sazba.

Zpráva o obvinění zaskočila rodinu útočníka. „Syn se faráři omluvil, byla při tom i starostka obce. Kněz omluvu přijal. Doufal jsem, že stáhne obvinění. Další kroky budeme muset řešit přes právníky,“ řekl Antonín Hála starší, který je rozvedený a se synem nežije v jednom domě.

Podle Hály synovi ruply nervy. „Je mladý, neudržel se. Je pravda, že faráře udeřil dvakrát pěstí. Nevím ale, jestli měl takovou sílu, že dvě rány stály za dvanáct dní marodění,“ prohlásil Hála.

Dál už situaci nechtěl probírat. „Klukovi zbývá půl roku do ukončení vysoké školy. Byl bych nerad, aby se to dál pitvalo,“ dodal Hála.

Bejček potvrdil, že omluvu přijal. Na možnost stažení obvinění se prý ptal, ale tehdejší situace mu to neumožnila. „Bylo mi řečeno, že to nelze udělat a že věc se musí došetřit. A hlavně mi to ani nikdo nenavrhnul,“ přemítal Bejček.

Podle jeho slov zranění době léčení odpovídalo. „Neschopenku jsem měl dvanáct dní. Dřív mě lékařka nechtěla pustit. Nakonec mě přece jenom na vlastní žádost uschopnila, protože jsem chtěl pracovat. Kdybych dal na lékaře, mohl bych být doma i měsíc,“ objasnil farář.

Právě délka pracovní neschopnosti rozhodla o tom, že mladík nebude obviněný jenom z výtržnictví, ale i z ublížení na zdraví.

Policejní mluvčí potvrdil, že obviněný učinil řadu kroků k tomu, aby bylo řízení zastavené. „Pokud budou splněné podmínky, může dojít i ke stáhnutí obvinění,“ uvedl Malášek. Bejček ale o tom zatím nechtěl spekulovat.

Incident se odehrál v sakristii dražovického kostela v sobotu 1. listopadu krátce před osmou hodinou ranní. Mladík udeřil šestatřicetiletého faráře před očima malých ministrantů. „Pět minut před začátkem mše rozrazil dveře sakristie. Začal mi nařizovat a rozkřikovat se. Nenechal si nic vysvětlit. Udeřil mě do obličeje a do hlavy a srazil na zem,“ popsal událost farář. Viníka zná mnoho let. Nedokáže pochopit, že se tak dokázal zachovat student VUT.