Poté postup zopakoval ještě podruhé. Vyškovští policisté ale vypátrali auto i jeho majitele hned následující den nedaleko jeho bydliště na Vyškovsku. „Přiznal, že kolo ve vozidle je kradené. Ostatně hned vedle ležela bruska, kterou přeřezal zámky,“ doplnila mluvčí.

Druhý bicykl zloděj použil k cestě do práce, protože mu vozidlo vypovědělo službu. „Jako důvod krádeže uvedl, že mu před několika dny někdo ukradl elektrokoloběžku. Kamarádi mu řekli, že ji údajně viděli u autobusového nádraží, a tak se čtyřiačtyřicetiletý muž na místo vypravil. Protože zde svou elektrokoloběžku nenašel, napadlo ho, že si tedy vezme jízdní kolo, které je připoutané ke stojanu,“ popisovala Musilová.

Tragická nehoda na I/50 u Kunovic, 4. srpna 2021
Silničáři umírali na dálnicích jihu Moravy nejen u Hustopečí. Podstupují riziko

Protože se mu ale prý jedno kolo zdálo vzhledem k hodnotě elektrokoloběžky málo, naložil do kufru ještě druhý bicykl. V současné době je muž podezřelý z přestupku. Navíc ještě nevlastní řidičské oprávnění. Auto si pořídil asi před půl rokem, protože začal chodit do autoškoly a chtěl jezdit, nestihl však složení zkoušek.

Policisté hledají majitele druhého odcizeného jízdního kola. Jedná se o značku Pells Razer entry 7 modré barvy. Majitel ho nechal připoutané ke stojanu u autobusového nádraží ve Vyškově pravděpodobně několik dní do ranních hodin šestnáctého srpna. Zavolá na číslo 974 639 455 nebo použije linku 158. Dostaví se také osobně na vyškovskou ulici Brněnská 7a.