Předchozí
1 z 5
Další

Werner vyrábí své vlastní omáčky a učí děti vařit. Anglicky

K jeho úspěchu vedla klikatá cesta. Richard Werner vystudoval kuchařskou školu a tam se mu zalíbila výroba pizzy. Učil se ji dělat v Praze v jedné z restaurací u Staroměstského náměstí. Z Prahy přišlo po čase stěhování do Vyškova, kde otevřeli novou restauraci. „Ve Vyškově mi nabídli lepší peníze. Odstěhoval jsem se a toužil si založit vlastním podniku,“ popisuje Werner.

Richard Werner vyrábí své vlastní omáčky a učí děti vařit. Anglicky.Zdroj: Osobní archiv

Po návratu do Vyškova si vydělal dost na založení vlastní živnosti. „Založil jsem si vlastní hospůdku v Kojátkách, líbilo se mi to, ale pořád byla touha dosáhnout něčeho většího,“ říká. Právě v hospodě potkal svého nynějšího společníka, se kterým došli k rozhodnutí založit restauraci na výrobu hamburgerů a pizzy v Bučovicích. Všechno dělají ze svých vlastních surovin.

Richard Werner vyrábí své vlastní omáčky a učí děti vařit. Anglicky.Zdroj: Osobní archiv

Nakupují kvalitní maso až z Rakouska, vyrábí si své vlastní omáčky a bulky na hamburgery. „Všechno děláme podle vlastních receptů. Ze začátku to vypadalo legračně, vůbec jsem nevěděl, jak mám kterou omáčku dělat,“ směje se otec rodiny.

Richard WernerZdroj: Osobní archiv

Jeho restaurace podporuje různé akce, například BůčFest 2019 či Rockovou školu v Bučovicích. Letos Werner na vlastní náklady uspořádal RockFest v Kojátkách. „Mám rád rock a znám hodně lidí v téhle oblasti. Někteří z nich občas přijedou zahrát na moji akci, za což jsem jim vděčný,“ rozplývá se.

WernerZdroj: Osobní archiv

Již třetí rok zve do své restaurace děti od devíti do patnácti let z anglického letního kempu v Bučovicích. Učí je vyrábět pizzu, hamburgery nebo špagety. Všechno zvládá v angličtině, aby pomohl dětem s jejím zlepšováním. „S časem je to daleko horší než dříve. Snažím se starat o naše miminko, restauraci a spravit dům. Do toho aspoň občas navštívím posilovnu, abych se z toho nezbláznil,“ přiznává.

Richard WernerZdroj: Osobní archiv