VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

dnes 17:52

Vysadí šest líp svobody. Ve městě, ale i v místních částech

Bučovice - Trojice lip už sto let zdobí bučovické náměstí Vítězství. O víkendu k nim přibude další, v pořadí čtvrtá. Vedení tamní radnice nechá jako připomínku letošního stého výročí vzniku Československa vysadit na území města a jeho místních částí šest lip svobody. Bude to první fáze oslav.

dnes 09:44

Komín nebo střecha. Stará hasička dostane i nová vrata

Ruprechtov - Po opravě hasičského auta, které dostal Ruprechtov od Jihomoravského kraje, se Ruprechtovští zaměřili na další opravy ku prospěchu hasičského sboru. V současné době v obci opravují hasičku, která stojí beze změn už od sedmdesátých let dvacátého století. Opravy začaly devátého dubna a končit mají do třicátého června.

dnes 05:53

Jak se dostat k obchodu? Přechod v Bučovicích je nebezpečný

Vyškovsko, Blanensko – Cestu Marie Dokoupilové z Bučovic za nákupy provází obavy. Hlavně kvůli řidičům, kteří při odbočování na parkoviště k obchodu Penny Market přehlíží přechod pro chodce. „Už několikrát se mi stalo, že auta jezdí sem a tam a nerespektují přechod, vůbec se na chodce nedívají,“ postěžovala si žena.

včera 16:54

Je libo infrasaunu či masáže? Bučovický bazén rozšíří nabídku, vyberou ji lidé

Bučovice - Solná jeskyně, parní sauna, zastřešení ochlazovacího bazénu nebo akustické odhlučnění. Takové možnosti vylepšení krytého bazénu v Bučovicích na Vyškovsku nabízí lidem tamní radnice.

včera 11:51

Odpadky u popelnic? S nepořádkem ve Vyškově zatočí úklidová četa

Vyškov - Téměř vždy, když vynáší smetí, vidí Miroslav Bartošek z Vyškova rozsypané odpadky v přístřešku na kontejnery. „Někdy se tam ani nedá chodit. Slyšel jsem, že odpad vyhazují ven lidé, kteří se v popelnicích přehrabují, když tam hledají něco cenného,“ svěřil se Bartošek.

včera 08:43

Kolem soch ve Slavkově u Brna postaví lešení. Začnou s jejich opravou

Slavkov u Brna - Sochy, které jsou v okolí zámku ve Slavkově u Brna, obrůstají mechem, jejich rysy rozdrolila voda a vítr, některým dokonce chybí i ruce. Město dlouho usilovalo o jejich opravu. Konečný termín, kdy se dočká prvních osm soch oprav, už zná. „Se stavěním lešení kolem vybraných soch začneme příští týden. V květnu se restaurátor pustí do jejich oprav, tak jak bylo v plánu,“ informovala mluvčí radnice Veronika Slámová.

18.4.2018

Víc místa pro auta. Ivanovičtí chystají proměnu náměstí

Ivanovice na Hané - Po téměř dvou měsících mají hotovo. Dělníci v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku dokončili bourání starých domů naproti pošty v horní části náměstí. Vedení města teď řeší, jak prázdný prostor využije.

18.4.2018

Klíště s babeziózou může zabít psa. Výzkumníci proto prosí: Hledejte pijáky

Jižní Morava – Piják lužní může zabít vašeho psa, pokud nákazu nerozpoznáte hned, varují před drobným živočichem výzkumníci z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Na webu Najdipijaka.cz prosí lidi o pomoc s mapováním jeho výskytu.

18.4.2018

Cesta podél Litavy byla ve špatném stavu. Vedení města ji nechalo opravit

Bučovice - Na špatný stav cesty v ulici U Litavy si stěžovali lidé v Bučovicích. Podle nich byla v dezolátním stavu. Cestu přitom využívají nejen místní, ale také rodiny s dětmi k procházkám.

18.4.2018

Z ruiny funkční stadion? Na obnově se podílí i dobrovolníci z řad místních

Drnovice /FOTOGALERIE/ – Pavel Kouřil z Drnovic občas zavzpomíná na dobu největší slávy tamního, dřív prvoligového, fotbalového stadionu. Dnes je z objektu jen zchátralá ruina. Nic se na tom nezměnilo, když před dvěma lety ruinu fotbalového stadionu koupila společnost Mengas. A alespoň částečných úprav se objekt dočkal až poté, co ho za víc než osm milionů koupila loni na podzim obec. Na zásadní úpravy však nemá peníze.

17.4.2018

Zatloukat hřebíky učí děti už ve školce. Chtějí podpořit jejich zručnost

Vyškov - Recept na to, jak i menší dítě může bezpečně zatlouct hřebík, mají ve Vyškově. Tamní mateřská škola Palánek používá dílenské stoly, kde nejmenší poznají různé nářadí. „Zatím jsme měli ponky dětské, teď už máme i jeden opravdový. Dostali jsme ho darem,“ uvedla ředitelka školy Alena Prouzová. Školka tím chce vyvolat u dětí zájem o tradiční práce a podpořit jejich zručnost.

17.4.2018

Pozor na rychlost. Policisté s radary budou měřit na 130 místech jižní Moravy

Jižní Morava /SEZNAM MÍST/ – Maraton v měření rychlosti aut čeká ve středu jihomoravské policisty. Lidé za volantem naproti tomu budou muset zpomalit a jet podle předpisů. Při celorepublikové akci Speed Marathon změří rychlost řidičům na sto třiceti místech v kraji.

17.4.2018

Řidičům vadí čekání na dvou semaforech. Ve špičce kvůli nim stojí v kolonách

Vyškovsko, Blanensko - Opravy na silnici II/430 u Vyškova komplikují život řidičům. Na cestě z města po Tučapy jsou dva semafory. V dopravní špičce stojí auta v kolonách.

17.4.2018

Spolky budou mít kde se scházet. Ve sklepě sokolovny jim postaví klubovnu

Ježkovice - V rekonstrukci sokolovny pokračují v Ježkovicích. Před nedávnem zahájili výstavbu víceúčelového společenského centra v jejím sklepě.

17.4.2018

Skluz po dlouhé zimě zemědělci dohnali. Teď vyhlížejí především déšť

Jižní Morava – Hospodáře na Blanensku i Vyškovsku zdržela delší zima. I když jim sníh pomohl, obávají se sucha. Jaká bude letos úroda, záleží na jarních mrazech a hlavně na dešti.

16.4.2018

Posekat trávník nebo posbírat odpadky? Obcím chybí i vězni

Vyškovsko, Blanensko - Na zámku ve Slavkově u Brna na Vyškovsku se v sezoně hodí každá pomocná ruka. Třeba lidé bez práce z úřadu práce. Jenže ti jsou ve městě s nejnižší nezaměstnaností v kraji nedostatkové zboží. „Využíváme lidi na veřejně prospěšných pracích, ale už loni jsme získali jen čtyři uchazeče. Letos úřad práce poslal jen jednoho,“ uvedla slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

16.4.2018

Semafor v Brněnské ulici? Čekají na kolaudaci

Vyškov - Nové semafory v Brněnské ulici, na jejichž potřebu jako první upozornil Deník Rovnost, už stojí. „V celé ulici žádný přechod se semafory není. Blízko je průmyslová zóna a obchodní centrum, kvůli bezpečnosti lidí byl semafor potřebný,“ vysvětlil místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

16.4.2018

Kosí ohrožené druhy rostlin, viní dělníky Hnutí Duha. Případ šetří inspekce

Letonice – Dělníci, kteří pracují v Národní přírodní rezervaci Větrníky u Letonic, porušují zákon o ochraně přírody. To tvrdí pracovníci Lesoochranářské skupiny Brno spadající pod Hnutí Duha.

15.4.2018

Nezáleží na pořadí, důležité je poslání. Stovky běžců pomůžou nemocné matce

Vyškov – Udělat dobrý skutek a zároveň něco pro své zdraví. Účastníci benefičního závodu Běhám a pomáhám podporují lidi v těžké životní situaci. Letos chtějí pomoci Michaele Grimové z Lysovic. Osmadvacetiletá matka trpí rakovinou a roztroušenou sklerózou. Léčba je drahá a pojišťovna ji odmítá zaplatit.

15.4.2018

Problémy orlů na jižní Moravě: pády mláďat z hnízd i otrávené nástrahy od lidí

Brno - Přestože v České republice hnízdí pravidelně už dvacet let, snaží se je někteří lidé otrávit. Sedm párů a deset mláďat orla královského u nás letos opět úspěšně zahnízdilo. Kromě jediné dvojice můžou lidé všechny spatřit v Jihomoravském kraji. Nejvíce jich je kolem Brna a na Břeclavsku.

15.4.2018

Návrat do dětství: Už ve dvanácti jsem jezdil s traktorem, vzpomínal muž v muzeu

Hoštice-Heroltice /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Psal se rok 1921, když z výrobní linky německé firmy Heinrich Lanz sjel první traktor Lanz Bulldog. Před nastartováním motoru bylo nutné letlampou rozpálit spodní část hlavy motoru. Přestože dnes už by se asi nikomu nechtělo na nahřátí asi dvacet minut čekat, najde se pořád dost jeho obdivovatelů. Svědčí o tom skupina lidí, kteří v sobotu kolem historického traktoru v areálu Muzea historických strojů v Hošticích-Herolticích postávají a těší se, až ujede prvních pár metrů.

15.4.2018

Kuriózní odpadky? Někdo vyhodil do přírody sporák nebo těžkou zárubeň dveří

Vyškovsko – Kelímek od jogurtu, pytlík od brambůrků, vysavač. Těchto odpadků zbavili krajinu Vyškovska dobrovolníci, kteří se minulou sobotu zapojili do akce Ukliďme Česko.

14.4.2018

Elektromobil bez šťávy? Řidiči si jej mohou dobít i u cizích lidí doma

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Každý rok rostou počty elektromobilů o zhruba polovinu. Jejich dobíjení je možné i u cizích lidí doma. Čeká se však i průlom v kapacitě baterií.

13.4.2018

Oprava průtahu přes Ivanovice začne v květnu. Silničáři už plánují uzavírky

Ivanovice na Hané - Je jasno. S opravou průtahu Ivanovicemi na Hané na Vyškovsku začnou silničáři v květnu. Řidiči se musí připravit na dopravní komplikace. Na druhé straně se mohou těšit na lepší cestování přes město. „Silnice je teď v hrozném stavu. A doufám, že už opravy neodloží,“ řekl například Jiří Bartošík, který do Ivanovic často jezdí.

13.4.2018

Školky zřejmě přistavují zbytečně. Povinnost přijímat i dvouleté děti se ruší

Blanensko, Vyškovsko - Kompletní přestavbou prošla nedávno Mateřská škola v Drnovicích na Blanensku, kam nyní dochází přes osmdesát dětí. Víc už by se tam nevešlo. „Nechali jsme přistavit nové patro, kompletně jsme opravili přízemí, rozvody, nové stropy a podlahy, kuchyň, pořídil se také výtah,“ uvedl starosta Drnovic Petr Ducháček.

13.4.2018

Konec bezplatné třídenní nemocenské? Firmy jsou proti, kvůli zneužívání

Jižní Morava – Pozdvižení vyvolala před pár dny u šéfů firem dohoda hnutí ANO a ČSSD o zrušení prvních tří dnů nemocenské zdarma. Po krachu politických jednání o nové vládní koalici je však stvrzení změny nejasné. „Když už se systém po několika letech zažil, je špatné se vracet k předchozímu,“ reagoval například ředitel Sklářských strojů ve Znojmě Milan Večeřa.

12.4.2018

Vyškovští opravují chodníky, v plánu jsou i parkovací místa

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Na nové chodníky v několika částech města se mohou těšit lidé ve Vyškově. Například v Brněnské ulici začnou práce hned poté, co energetici dokončí výměnu rozvodů. „Nastoupí tam zaměstnanci vybrané firmy a asfalt nahradí zámkovou dlažbou,“ oznámil vyškovský místostarosta Břetislav Usnul.

11.4.2018

Často si musí přivydělávat. Důchody na jižní Moravě jsou čtvrté nejnižší v zemi

Jižní Morava /ANKETA/ - Jihomoravští důchodci pobírají od roku 2010 vyšší důchod o patnáct set korun. Přesto dlouhodobě zaostávají za republikovým průměrem. Berou čtvrtý nejnižší důchod v zemi.

11.4.2018

Opravy cest v Rousínově: město žádá o shovívavost

Rousínov - Rozkopané cesty kvůli opravě silnic, chodníků a dešťové kanalizace. Tak to teď vypadá v Královopolských Vážanech, místní části Rousínova na Vyškovsku.

10.4.2018

Bezpečnost silnic ve Vyškově má rezervy, upozorňuje místostarosta

Vyškov - V Tyršově ulici si Vyškované mohli všimnout náhradního přechodu dočasně vyznačeného žlutou barvou. Důvodem je stavba semaforu na místě původního přechodu. „Automobilová doprava narůstá a vyšší provoz je i v Tyršově ulici. Bezpečnostních prvků časem bude přibývat. V Tyršově je to kvůli bezpečnosti dětí ze základní školy,“ vysvětlil místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT