VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

dnes 09:49

Ve třinácti letech napsala Martina knihu o dracích

Ratíškovice - Knihy o dracích čte Martina Zdařilová z Ratíškovic na Hodonínsku už od čtvrté třídy. Byly jí dokonce inspirací k napsání vlastního díla. V pouhých třinácti letech tak vydala svoji první knihu Plamenná duše věnující se dračí tématice. Sama si ji také ilustrovala.

dnes 05:15

Jihomoravanů nakažených encefalitidou se zdvojnásobil. Onemocnělo šedesát lidí

Jižní Morava – Počet lidí nakažených klíšťovou encefalitidou se na jihu Moravu oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Od začátku roku hygienici zaznamenali šedesát případů, loni touto dobou nemocí onemocnělo dvaatřicet lidí, přičemž za celý rok Za celý loňský rok se hygienici narazili na třiačtyřicet případů nákazy.

včera 13:04

Zvou na výlov Malého Kačence ve Vyškově

Vyškov - Na výlov Malého Kačence ve Vyškově zvou místní rybáři. Zajímavou podívanou pro diváky chystají na tuto sobotu. 

včera 10:22

Víkend v Brně bude patřit veteránům, v Letonicích oslaví republiku

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Na desítky historických aut a motocyklů se mohou lidé přijít podívat tuto sobotu na brněnské výstaviště. Kromě výstavy patří k Motortechně tradičně i burza. Sběratelské předměty, součástky i náhradní díly tam nabídne více než čtyři sta prodejců.

včera 05:52

Na faře vznikne komunitní centrum. Musí ji ale opravit

Vyškov- Místo aby byla ozdobou centra města, je rok od roku sešlejší. Oprýskané omítky nejsou tím nejhorším, co faru sousedící s kostelem Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově trápí.Jak už Deník Rovnost před lety informoval, potřebná je rekonstrukce za miliony.

18.10.2018

Ivanovičtí se dočkali. Po čtyřech letech začaly opravy průtahu městem

Ivanovice na Hané /FOTOGALERIE/ - Čtyři roky čekali lidé z Ivanovic na Hané na Vyškovsku, až začne slibovaná oprava dlouho rozbitého průtahu přes město. Dočkali se teprve před pár dny.

17.10.2018

Nabídnou dětem přehled dalšího vzdělání. Zvou na veletrh

Vyškov – Už dvaadvacátý ročník Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí bude ve čtvrtek hostit Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sochorova ve Vyškově. Akci navštíví čtyřicet zástupců středních škol a učilišť a devět zaměstnavatelů z Vyškovska a okolí.

17.10.2018

Zloba voličů: Proč dělají z lidí blbce? komentují koalice

Vyškov, Břeclav – Výsměch. Podraz. Můj hlas už nedostanete. Kromě pozitivních ohlasů se vyškovská ODS v čele s Karlem Jurkou dočkala i nadávek. Kvůli nové koalici. Vítěz voleb, ČSSD, v ní není. Občanští demokraté uzavřeli dohodu s ANO 2011, lidovci, Volbou pro město a Naším Vyškovem.

16.10.2018

Rozryli louku, odváží se dokonce až do vesnice. Obrana proti divočákům? Odstřel

Jižní Morava – Rozryli nám celou louku, dokonce se nebojí přijít až do vesnice. Na divočáky si stěžuje jednatel zemědělské společnosti Agris Jedovnice Jaromír Janíček. Škody firmy z Blanenska jdou podle něj do statisíců. „Nevíme, co s tím budeme dělat. Situace je čím dál horší, neexistuje žádná účinná obrana kromě odstřelu,“ je přesvědčený.

16.10.2018

Demolici domu v Drysicích nic nestojí v cestě. Na jeho místě vznikne zeleň

Drysice - Demolici domu, který stojí v Drysicích, plánují tamní zastupitelé. Lidé se na jeho místě dočkají nové zeleně. 

16.10.2018

Nová koalice ve Slavkově u Brna? Pro občanské demokraty zklamání

Slavkov u Brna – Je podepsáno. To hlásí staronová koalice ve Slavkově u Brna. Po jednoznačné výhře u voličů se hlavní slovo podařilo udržet sociálním demokratům v čele se starostou Michalem Boudným. Koalici partaj uzavřela s lidovci a TOP 09.

14.10.2018

Hlas je umělecký nástroj, říká vedoucí a capella souboru

Bučovice - Vystudovala operní zpěv, vede sbor v Bučovicích a zpěv učí. Její sen byl ale od patnácti let jiný. „Chtěla jsem zpívat a capella, bez doprovodu hudby. To bylo to, o čem jsem snila a chtěla toho dosáhnout,“ říká Kateřina Vašíčková. Je členkou a uměleckou vedoucí vyškovského a capella souboru Za5, který před třemi lety spoluzaložila.

14.10.2018

Obce vedou desítky let. Nyní znovu získali nejvíc hlasů

Vyškovsko - Někteří starostové Vyškovska už ve vedení obcí stojí desetiletí. A jak ukázaly komunální volby, obyvatelé na tom nehodlají nic měnit.

13.10.2018

Sto let stará elegance: v knihovně si lidé užili Noc pro republiku

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Adina Mandlová, Zita Kabátová nebo třeba Lída Baarová. Dámy, které jsou dodnes považovány za vzor elegance. Móda první republiky nenechává chladné ani ženy současnosti. Svědčí o tom akce vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka Noc pro republiku. Je páteční večer a prostorami knihovny se místo čtenářů bažících po nové literatuře pohybují knihovnice a návštěvnice v dobových róbách.

13.10.2018

Bučovičtí přivítají Masaryka po desítkách let zpět. Stejný plán mají i v Rudici

Bučovice, Rudice – Bustu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka plánují po desítkách let vrátit na své místo, před bučovickou sokolovnu, tamní sokoli. A to při příležitosti stého výročí vyhlášení Československa.

13.10.2018

Bučovice: mohli vládnout sami, přesto přizvali i další. Chtějí mít širší podporu

Bučovice – Získali pohodlných osm mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu. Přesto se bučovičtí lidovci rozhodli vyjednávat o koalici. Několik dní po volbách už mají jasno. „Dohodli jsme se, že pozveme do rady ještě zástupce dalších dvou stran,“ informoval starosta Jiří Horák.

12.10.2018

Mají víceúčelové centrum, využití tam najdou všichni

Drysice - Nové víceúčelové centrum mají v Drysicích. „Jedná se o kabiny na hřišti, které jsme předělali na víceúčelové centrum. Bude sloužit jak sportovcům, tak při pořádání různých kulturních akcí. Podařilo se nám na přestavbu získat dotaci z Jihomoravského kraje ve výši dvě stě padesáti tisíc korun, zbytek jsme si zaplatili z rozpočtu,“ řekla starostka Iva Marková. 

12.10.2018

Na Kraví hoře poběží s draky, ve Slavkově chystají dýňobraní

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Nebem nad brněnským parkem Kraví hora se v neděli budou prohánět draci. Ale nejedná se o ty pohádkové. I když i jim se papíroví draci, které děti tradičně na podzim pouští, mohou podobat. Od druhé hodiny odpolední se budou zúčastnění snažit využít každého poryvu větru, aby udrželi svého draka ve vzduchu co možná nejdéle.

12.10.2018

Někteří starostové vesnic Vyškovska končí. Přenechají místo mladým

Vyškovsko – Nejméně devět vesnic Vyškovska bude mít nového starostu. Například Křenovice, v jejichž čele stál Jan Mozdřeň. Sice kandidoval, do zastupitelstva se však nedostal. „Všechno je, jak má být. Od počátku jsem říkal, že jsem na kandidátce jen jako podpora,“ vysvětlil.

11.10.2018

Kaprů bude dostatek, ale podraží. Z Nesytu vyloví po masivním úhynu jen zbytky

Jižní Morava – Ve druhé polovině října odstartují v kraji ve velkém výlovy rybníků. Kapři na některých místech podraží o několik korun za kilogram. Ryb je dostatek.

11.10.2018

Části vyškovského náměstí stále chybí dlažba. Hotovo má být v listopadu

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Bušení, řezání, spousta prachu a nepohodlná chůze. Tak to na vyškovském Masarykově náměstí vypadá už dlouhé měsíce. Rekonstrukci centra dělníci nestíhají. „Už mi to vážně vadí. Nedá se tam normálně chodit, do řady obchodů nelze civilizovaně vejít,“ zlobila se třeba Vyškovanka Anna Orálková.

10.10.2018

Ovál v Ivanovicích otevřou v listopadu. Práce na něm pomalu končí

Ivanovice na Hané – Práce na sportovním oválu v Ivanovicích na Hané pomalu končí. První sportovci si na něm zacvičí už v listopadu. „Zatím jde vše podle plánu. Tento týden nás čeká položení povrchu, které se trošku zdrželo, ale věříme, že vše stihneme tak, jak bylo v plánu. Práce mají skončit do konce měsíce, ať můžeme ovál příští měsíc otevřít,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

10.10.2018

Lidé pořádají sbírku na opravu kulturního domu. Už je připravený na rekonstrukci

Drnovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Chtějí zachránit a co nejdříve obnovit místní kulturní stánek. Lidé z Drnovic na Vyškovsku proto požádali starostku Zuzanu Hermanovou o založení veřejné sbírky na rekonstrukci vyhořelého kulturního domu a jeho okolí. Už ji povolil i jihomoravský krajský úřad. „V prvé řadě půjdou peníze na opravu zastřešení,“ uvedla starostka.

10.10.2018

Dokončují cestu k novým domům v Nemochovicích

Nemochovice - Práce na nové cestě, která vede k novostavbám v Nemochovicích, jdou do finále. „Jedná se o projekt, na kterém pracujeme už dlouho. Zbývá dokončit pár detailů, jako je například retardér nebo terénní úpravy kolem,“ okomentoval starosta Nemochovic Lubomír Hofírek.

10.10.2018

Koalice? Ve městech stále jednají, některé rozladila situace ve Vyškově

Vyškovsko - Trvalo jen několik hodin, než ve Vyškově vznikla nová koalice. Tov ostatních městech Vyškovska tvrdí, že nechtějí nic uspěchat. Jednání jsou stále v běhu a zcela jasno ještě nikde nemají.

9.10.2018

Dočká se i poslední část nemocnice. Opraví nevyhovující prostory neurologie, ORL

Vyškov – Pacientům ani personálu příliš komfortu neposkytuje. Budova neurologie a ORL je poslední část nemocnice ve Vyškově, která není zrekonstruovaná. Čekání na její lepší časy je u konce. V pondělí jihomoravští krajští politici oznámili, že se region jako zřizovatel zdravotnického zařízení pustí do oprav objektu.

9.10.2018

Na vysněnou cyklostezku mají hotový projekt. Splnění přání brzdí výkup pozemků

Hostěrádky-Rešov – Projektů, na kterých pracují v Hostěrádkách-Rešově, mají tamní zastupitelé několik. Nejvíce je ale trápí vybudování nové cyklostezky do Újezdu.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2018

Goldemund: Od ODS je to podraz. Jurka bude starostou, ČSSD jde do opozice

Vyškov – Velké překvapení si na dosavadního starostu Vyškova Karla Goldemunda (ČSSD) připravili jeho koaliční partneři. Občanští demokraté, lidovci a Volba pro město utvořili koalici s nově vzniklým Naším Vyškovem a ANO 2011. V pondělí to potvrdil dosavadní místostarosta Karel Jurka (ODS). ČSSD i přesto, že ve volbách získala nejvíc hlasů, skončí v opozici.

8.10.2018

Tak drtivé vítězství bučovické lidovce překvapilo. Pomohla jim koupě ÚP závodů

Bučovice - Drtivé vítězství lidovců, takový je výsledek letošních komunálních voleb v Bučovicích. Strana v čele se současným starostou města Jiřím Horákem získala necelých dvaačtyřicet procent hlasů a osm mandátů.

8.10.2018

Rošáda ve vyškovském zastupitelstvu. Víc než třetina členů do něj zamíří poprvé

Vyškov - Koaliční vyjednávání budou složitá, předpovídá Vyškovu jeho místostarosta Karel Jurka za ODS. „V zastupitelstvu jsou zastoupené všechny strany po pár mandátech. Jednání o koalici tak určitě budou náročná,“ řekl Jurka.

6.10.2018

Lidovci drtivě zvítězili v Bučovicích, ve Vyškově počítá ztráty vítězná ČSSD

Vyškovsko – Drtivé vítězství a také obrovské překvapení. Tak jde popsat volební výsledek v Bučovicích. Lidovci tam získali 41,67 procent hlasů. V pořadí druhá Volba pro město má o téměř třicet procent hlasů méně. „Takový výsledek jsme opravdu nečekali, jsme rádi a děkujeme všem voličům,“ vzkázal starosta Bučovic Jiří Horák.

6.10.2018

Komunální a senátní volby 2018 skončily. Podívejte se na online zpravodajství

Jižní Morava - Komunální a v části kraje i senátní volby na jižní Moravě skončily, stejně tak sčítání hlasů. Voliči rozhodovali, kdo povede radnice na další čtyři roky a kdo bude reprezentovat Břeclavsko a část Brna v Senátu.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2018

Větší zájem než před čtyřmi lety: volební účast na Vyškovsku přesáhla 50 procent

Vyškovsko – Kdo bude v následujících čtyřech letech stát ve vedení měst a obcí? O tom od pátku rozhodovali také obyvatelé Vyškovska. Do sobotní jedné hodiny odpolední vhodilo do urny svou obálku přes 51 procent lidí. Je to výrazně víc než v komunálních volbách před čtyřmi lety. Tehdy na Vyškovsku odvolilo 44,6 procent lidí. Aktuálně už jsou volební místnosti uzavřené.

5.10.2018

Odmítám odpovědnost za bezpečnost lidí na mé cestě, tvrdí Krutílek. Odvolá se

Vyškov – Víc než pět let trvá spor mezi zemědělcem Jiřím Krutílkem a Vyškovem. Týká se příjezdové cesty k zahrádkářské kolonii ve vyškovských Dědicích. Ta totiž vede přes Krutílkovy pozemky. Muž postupně cestu rozoral, později na ni umístil balvany. A přestože minulý týden vyškovský soud žalobu města zamítl, Krutílek spokojený není.

5.10.2018

Noc vědců ukáže pěstování lesa ze zkumavky, v zooparku oslaví zvířata

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Jaké vědecké metody se používají při pátrání po pachatelích vraždy? Jak naklonovat příšeru? I to zjistí návštěvníci letošního ročníku brněnské Noci vědců v pátek v noci. Navštíví také jindy uzavřené laboratoře, vojenská kasárna či zbrusu nové digitárium. Tradiční Tipy na víkend Deníku Rovnost vám přinášejí také další desítky zajímých akcí po celé jižní Moravě.

5.10.2018

Plánují dostavbu chodníků. Vzniknout mohou i autobusové zastávky se zálivy

Kobeřice u Brna - Nové chodníky plánují v Kobeřicích u Brna. Postaví je v ulicích Beneška a Kedlety, kde zatím chybí. „Připravujeme projektovou dokumentaci, příští rok bychom chtěli vyhlásit soutěž a začít stavět. Chodníky vybudujeme na etapy,“ informoval starosta obce Roman Hanák.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
5.10.2018

3... 2... 1... komunální volby začaly. Jihomoravané volí nové vedení radnic

Jižní Morava – Volba těch, kteří budou v jihomoravských obcích rozhodovat o nejdůležitějších otázkách, začala. S úderem druhé hodiny odpoledne se otevřely voličům dveře všech volebních místnosti. Začaly komunální a někde i senátorské volby.

5.10.2018

Přibývá nachlazených. Firmám se kupí neschopenky

Jižní Morava- Ucpaný nos, bolest hlavy, kašel a teploty. Čekárny plní nachlazení pacienti. Ve firmách zaměstnanci chybí. S podzimním počasím přibyly respirační viry. Chřipky zatím nehrozí.

5.10.2018

V komunálních volbách lákají politici na kvalitní sex i slevy

Jižní Morava - Kandidáti do obecních zastupitelstev letos nesází jen na osobní kontakt s voličem. Hojně se odhalují také na internetu.

5.10.2018

Na obyčejném trávníku našla žena vzácnou muchomůrku

Přibice - Ojedinělý houbařský úlovek se podařil v Přibicích na Brněnsku. Markéta Krejčí tam objevila kriticky ohroženou muchomůrku Vittadiniho. Tento týden o tom informovali ochránci přírody. Na jihu Moravy roste houba jen na pár místech.

4.10.2018

Před muzeem přibyly nové pěší trasy, ještě vysadí stromy. Nejvíc lípu a habr

Vyškov - Revitalizace předmuzejního prostoru ve Vyškově je u konce. Kromě nových pěších tras přibyla příjezdová cesta pro Muzeum Vyškovska a plocha se celkově víc přizpůsobila k odpočinku.

3.10.2018

SMS zprávy voličům: Vyškov sál potřebuje, třeba na zámku, shodli se lídři

Vyškov – Vyškovští lídři kandidující v komunálních volbách odpovídali na pět otázek, které jim položil Vyškovský deník Rovnost. Každý dostal stejnou podmínku – na každou otázku odpovědět v rozsahu jedné sms, tedy ve sto šedesáti znacích včetně mezer. Zatímco některé otázky vnímají značně rozdílně, jinde panuje všeobecná shoda.

2.10.2018

Promluví o zaniklé šibenici u Křenovic

Slavkov u Brna - Na přednášku o archeologickém výzkumu, který byl zaměřený na výzkum spojený se zaniklou slavkovskou šibenicí u Křenovic, zvou v úterý pořadatelé na zámek do Slavkova u Brna. Šibenici objevili archeologové na hranicích katastrů Křenovic a Slavkova u Brna, v lokalitě, které se dodnes říká Spravedlnost.

2.10.2018

Jak děti jí ve škole? Často zdravě, někde nabízejí i dietu

Jižní Morava - Sicilská rybí tomatová polévka, grilovaný sumeček s restovanou zeleninou a bramborovým pyré, jablečné muffiny s rozinkami. I taková lákavá jídla mohou mít děti ze základních či mateřských škol na jihu Moravy na jídelníčku. Pestrou a vyváženou stravu jim nabízejí školy, které se zapojily do projektu Zdravá školní jídelna. Těch, které mají příslušný certifikát o zdravé jídelně, je na jihu Moravy již téměř třicet.

2.10.2018

K volbám v některých obcích půjdou lidé až v lednu

Jižní Morava – František Kopřiva starostoval v Lipovci na Blanensku přes třicet let. Nyní odchází do důchodu. Zatímco před čtyřmi lety kandidovaly v obci, kde žije víc než tisíc lidí, tři strany, letos místní nepodali ani jednu kandidátku.

29.9.2018

Ve Slavkově se dočkali, nová stezka cyklisty drží mimo rušnou silnici

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Na sluncem zalité Bučovické ulici ve Slavkově je v sobotu po poledni rušno. Na konci města se řadí majitelé bicyklů, mnozí z nich na letitých strojích a v historických kostýmech. Po salvě z ručnic vyrážejí směrem k Hodějicích a hromadnou jízdou nazvanou NaKOLEon slavnostně otevírají první slavkovskou cyklostezku.

27.9.2018

Slavnosti lákají gurmány na husí pečínku, recesistická jízda pokřtí cyklostezku

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - V Boskovicích si víkend užijí milovníci husích pochoutek a také příznivci dobré hudby. Konají se tam už patnácté Husí slavnosti. Tradiční Tipy na víkend Deníku Rovnost vám přináší také další desítky zajímých akcí po celé jižní Moravě.

27.9.2018

Rány jak z děla. Překladiště bude rušit dál

Vyškov, Boskovice - /FOTO/ - Hluk padajícího kamení do prázdných vagonů znepříjemňuje léta život lidem v okolí nákladového vlakového nádraží v blízkosti centra Vyškova. Jedním z nich je například důchodce Luděk Kaňa. A to bydlí několik bloků od nádraží. „Rachot z překladiště slyším téměř každý den. Od půl šesté se ozývají rány jak na tankovém cvičišti. Někdy i v sobotu,“ uvedl důchodce.

26.9.2018

Pódium už nevrže. Oprava stála půl milionu korun

Vyškov - Opravenou forbínu mají od nynějška v sále Besedního domu ve Vyškově. Za téměř půl milionu korun budou mít umělci a především diváci komfortnější zážitky z představení.

26.9.2018

Dozvuky požáru: z drnovického kulturního domu přesouvají plesy jinam

Drnovice, Vyškov - Požárem poničený kulturní dům. Téma číslo jedna v Drnovicích na Vyškovsku. Oheň minulý týden způsobil na budově s jednou z největších tanečních ploch v okresu škodu odhadem přes dvacet milionů. Velká část objektu, ke kterému patří i sokolovna, je bez střechy. Poničené jsou i vnitřní část budovy. „Klíčové teď je co nejdříve zabezpečit budovu tak, aby do ní nepršelo. Na zasedání zastupitelstva pak budeme řešit další postup,“ uvedla drnovická starostka Zuzana Hermanová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT