VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

dnes 05:09

Nebezpečné komáry přiváží na jižní Moravu kamiony. Dosud nezabili

Jižní Morava /ANKETA/– Malý, ale o to nebezpečnější. Druh asijského komára se znovu objevil na jižní Moravě, a to u parkovišť na Břeclavsku. Komár tygrovaný přenáší horečku dengue nebo žlutou zimnici. Tyto nemoci se v kraji ale zatím neprokázaly.

včera 15:00

Semafor, snížená rychlost, objížďka. Vyhněte se Slavkovu, radí dopravní experti

Brno, Brněnsko – Do Slavkova raději nezajíždět, radí experti. Od úterý totiž čekají řidiče na trase mezi Brnem a Uherským Hradištěm další omezení. Z města se už řidiči třeba nedostanou do blízkých Křenovic.

včera 09:29

Nová dlažba a schodiště. Opravy bučovického hřbitova skončí nejpozději v srpnu

Bučovice - Dlouho plánované opravy části hřbitova v Bučovicích v pondělí odstartovaly.

včera 06:01

Nedostatek plavčíků ohrožuje koupaliště. Brigádníky odrazuje velká zodpovědnost

Jižní Morava – Opalování na slunci, davy krásných dívek, sem tam písknout do píšťalky a napomenout neukázněné plavce nebo děti na skluzavce. Pohodová letní brigáda. Tak si možná o prázdninách představuje práci plavčíka řada lidí. Realita je však jiná. A o plavčíky je proto velká nouze.

17.6.2018

Klobouky v hlavní roli: háčkované, od květinářek nebo zapomenuté ze skříní

Bučovice /VIDEO/ – Nádvoří renesančního zámku v Bučovicích se na pár hodin vrátilo do období první republiky. V neděli se tam totiž konal první ročník Kloboukového odpoledne. Akci pořádal bučovický klub důchodců Přístav ve spolupráci s tamní radnicí a pracovníky zámku.

17.6.2018

Pozor na přípravu jídel v teplém počasí. Přibývá nemocných s infekčním průjmem

Jižní Morava – Stovka lidí s infekčním průjmem plní týdně ordinace krajských praktiků. Na nárůst nemoci v pátek upozornili hygienici.

16.6.2018

Do you speak English? Maturanti propadli v angličtině, neumějí porozumět textu

Jižní Morava – Učení se nazpaměť, špatný učitel nebo nedostatek praxe v mluvení. Takové důvody podle odborníků v kraji zapříčinily zhoršení maturantů v angličtině. Podle České školní inspekce žákům nejde čtení.

15.6.2018

Tranzit kamionů na Vyškovsku? Termín zákazu je zatím nejasný

Vyškovsko - Denně tudy projedou stovky aut, bojím se toho, že se jednou něco stane. Tak si postěžovala Petra Vykoukalová z Vyškova. „Kamiony mají jezdit jen po dálnici, a ne přes města nebo obce. Ničí silnice, navíc jsou řidiči dost bezohlední,“ řekla.

14.6.2018

Výsledek dvouleté práce se blíží. Kniha o historii Heršpic má být hotová v září

Heršpice - Knihu o tom, jaký byl život v obci v minulosti, připravují v Heršpicích. Vedení obce ji chtělo vydat dřív, práce na ní se ale nakonec protáhly.

14.6.2018

Kraj si půjčí 700 milionů na silnice i záchranku. Úvěr má splatit do 21 let

Jižní Morava – Jihomoravští krajští politici jedou příští pondělí do Lucemburku vyjednat podmínky, za kterých si region půjčí sedm set milionů korun. Peníze využije třeba ve zdravotnictví nebo na opravy silnic.

13.6.2018

Výtah i učebny. Školy ve Vyškově opraví za miliony korun

Vyškov – Na opravy fasád nebo lezeckou stěnu. Miliony korun pošle letos vyškovská radnice na opravy a vylepšení základních a mateřských škol. Dělníci budou mít práci hlavně přes léto.

12.6.2018

Hledají kvalifikované zastupitele. Můžou na školení

Letonice – Zastupitelstvo Letonic bude v nastávajícím volebním období pracovat v novém jedenáctičlenném systému. Ten bude vyžadovat kvalitnější připravenost budoucích zastupitelů.

12.6.2018

Kniha připomene významné události v historii Černčína

Bučovice – První zmínka o Černčíně pochází už z roku 1141. K blížícím se oslavám 110. výročí založení černčínského sboru dobrovolných hasičů, které budou o víkendu, vychází i nová obsáhlá kniha o Černčíně. Přiblíží historii obce a život lidí v průběhu staletí.

12.6.2018

Meruňky zrají o týdny dřív. Půjde pěstovat i subtropické ovoce, říká odborník

Jižní Morava - Teplé klima a méně vláhy mají za důsledek dřívější dozrávání ovoce i obilí na jihu Moravy. Ovocnáři už sklízí meruňky.

11.6.2018

Na hřišti postaví rozhlednu. Díky příspěvku z nadace

Vyškov - Oranžové hřiště, které vzniklo na podzim roku 2012 ve Smetanových sadech ve Vyškově, se rozroste o šestimetrovou rozhlednu.

11.6.2018

Náměstí ve Slavkově má novou podobu. Dostane i nový chodník

Slavkov u Brna - Trávník se zavlažováním na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna je na svém místě. Lidé se ale dočkají i dalších změn.

10.6.2018

Šestadevadesát tisíc. Peníze z rozpočtu Bučovic pomůžou tamním sportovcům

Bučovice - Volejbalový turnaj, podpora mládežnického florbalu nebo již osmadvacátý ročník sokolského běhu městem. Nejen na to potřebuje Tělovýchovná jednota Sokol Bučovice peníze. Se žádostí o poskytnutí dotace na činnost sportovních oddílů se proto spolek obrátil na vedení města.

10.6.2018

Guláše vařila celá Tvarožná Lhota. Gurmáni mohli ochutnat i rybí

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/- Rybí, zvěřinový i tradičnější vepřový. Při akci Tvarožná vaří čekalo na gurmány čtrnáct vzorků gulášů. 

10.6.2018

Hudební hvězdy rozezpívaly zámecký park. Fanoušci se ochlazovali ve fontáně

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, VIDEO/- Třetí ročník Topfestu, který se konal v zámeckém parku u zámku ve Slavkově u Brna, přilákal tisíce návštěvníků. Někteří zamířili na akci s celou rodinou, jiní užít si večerní hudební zážitek.

8.6.2018

Průmyslová hala vedle domů: Bez stavebního povolení, tvrdí obyvatelé i město

Bučovice - Firma JKZ začala s výstavbou další průmyslové haly v Bučovické místní části Kloboučky. Lidem vadí, že staví v blízkosti domů a bez povolení.

8.6.2018

V Kunštátě předvedou stará řemesla, ve Slavkově zahrají No Name

Kunštát /TIPY NA VÍKEND/ – Ruční výroba papíru, kamnářství či sklářství. To je jen zlomek starých řemesel, která letos představí pořadatelé Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní v Kunštátu na Blanensku. Dvoudenní setkání začíná už v sobotu.

8.6.2018

Bučovice předají obyvatelům 250 kompostérů. Další zájemci se už mohou hlásit

Bučovice - Technické služby města Bučovice připravily projekt zaměřený na nakládání s bioodpadem a jeho využití. Díky dotaci dostanou Bučovičtí kompostéry.

8.6.2018

Hřbitovy hlásí plno. Přibudou stovky míst i kolumbária

Jižní Morava – Lidé z Vavřince na Blanensku pohřbívali dlouhá léta příbuzné v sousedním Sloupu a Petrovicích. Zejména pro starší byly cestování a údržba tamních hrobů problematické. Nyní se Vavřinečtí dočkali vlastního hřbitova. Slavnostně mu požehnají v sobotu, fungovat začne v červenci. „Určitě to ocení především důchodci. Dojíždění pro ně musí být dost nepohodlné,“ řekla jedna z tamních žen Alena Vybíhalová.

7.6.2018

Razítko najdou cyklisté na novém místě. Místo u Arkády je u informačního centra

Bučovice - Razítko pro cyklisty, kteří se pravidelně účastní cykloakce, kterou pořádá dobrovolný svazek obcí Ždánického lesa a Politaví, má nové místo.

7.6.2018

Platby za odpad: tisíce hříšníků dluží miliony, riskují zvýšení částky i exekuci

Jižní Morava – Jedenatřicátý květen byl v řadě měst na jižní Moravě poslední termín pro zaplacení několika stokorun za roční odvoz odpadků. Kdo to nestihl, tomu mohou úředníci vyměřit pokutu. A pokud nehodlá platit dál, hrozí mu i exekuce.

7.6.2018

Facebook Znojma sleduje přes 24 tisíc fanoušků. Vyškovu stránka úplně chybí

Znojmo /ANKETA/ - Nejlépe z měst v České republice umí využívat sociální síť facebook Znojmo. To je závěr odborníků, kteří měsíce zkoumali, jak se sítí zástupci města a obcí pracují. 

6.6.2018

Ministři hlásí návrat tvaroháčku i šunky do škol. Pamlskovou vyhlášku zmírní

Jižní Morava – Posledních osmnáct dnů musejí žáci ve školách vydržet s omezeným sortimentem v bufetech a automatech. Ministerstva školství a zdravotnictví totiž chtějí po dvou letech zmírnit takzvanou pamlskovou vyhlášku.

6.6.2018

Malé obce v kraji zoufale shánějí lékaře. Odborníci však na venkov nechtějí

Jižní Morava /ANKETA/– Pozastavujeme provoz zubní ordinace, minimálně na půl roku. Taková slova si v březnu vyslechli lidé v Dolních Kounicích na Brněnsku. Obci se zubaře zatím najít nepodařilo. „Absolventů je dost, ale do menších měst se jim nechce. Místní tak musí jezdit do Brna,“ řekla starostka Radka Formánková. Zubaře či praktiky shánějí i další obce v kraji.

4.6.2018

Opravy uzavřely Mírovou ulici. Řidičům se otevře až na konci prázdnin

Bučovice - S uzavírkou musí ode pondělí počítat řidiči, kteří byli zvyklí projíždět Mírovou ulicí v Bučovicích. Důvodem je oprava vodovodu a následně rekonstrukce cesty, trvat bude celé léto.

3.6.2018

Dětem u domovů Olga Sedlářová háčkuje kačaby, starším hraje Kubišovou

Hvězdlice /FOTOGALERIE/ - V desítce dětských domovů už udělaly radost ruční výrobky Olgy Sedlářové, která žije v Domově pro seniory ve Hvězdlicích na Vyškovsku. Nedávno si za svůj přístup vysloužila uznání prezidenta Miloše Zemana. „Napsala jsem mu i básničku k narozeninám. Důležité ale pro mě je, že mohu potěšit děti,“ říká osmaosmdesátiletá Sedlářová.

3.6.2018

Dny Slavkova hostily folkloristy nebo překážkový závod králíků

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Řemeslný jarmark a vystoupení hudebních souborů doprovázené prosluněným počasím. Dny Slavkova ve Slavkově u Brna na Vyškovsku trvaly celý týden a mimo jiné prezentovaly i významné historické milníky města.

1.6.2018

Kroupy, škůdci, málo včel. Sadaři se bojí o úrodu. Nejvíc trpí švestky a jabloně

Vyškovsko, Blanensko – Úrodu ovoce letos mráz nespálil. Do sadů ale přiletělo málo včel, přišlo krupobití, stromy napadají škůdci. Nejvíc se sadaři obávají sucha.

1.6.2018

Do Pasohlávek zamíří i auta z dob Elvise. Slavkov čeká týden plný oslav

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND, ANKETA/– Cadillacy, mustangy nebo corvetty. Příznivci a majitelé aut těchto i jiných amerických značek se sejdou na jednom z největších srazů amerických aut ve střední Evropě. Koná se od pátku v autokempu Merkur v Pasohlávkách na pomezí Brněnska a Břeclavska.

1.6.2018

Přes Palackého náměstí řidiči neprojedou. Uzavřou je Dny Slavkova

Slavkov u Brna – Na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od pátečních šesti hodin večer do nedělního poledne řidiči se svými auty nedostanou. Důvodem je každoroční akce Dny Slavkova. „Ve zmíněnou dobu tam bude platit rovněž zákaz parkování na celém náměstí,“ informovala mluvčí města Veronika Slámová.

31.5.2018

Nejmenším dětem z Teamgymu se podařilo napoprvé zabodovat

Slavkov u Brna - Na sobotní Mezinárodní přehlídce pohybových skladeb se Teamgymu ze Slavkova u Brna podařilo uspět i přes nemalou konkurenci. V Otrokovicích, kde se akce konala, se odehrálo přes čtyřicet vystoupení.

30.5.2018

Dohoda zachrání na jihu Moravy přes padesát matrik

Jižní Morava - Náležitosti spojené se svatebním obřadem, dědictvím, změnou příjmení po rozvodu nebo doplnění otcovství u dítěte. Všechno si lidé dál vyřídí i na pětapadesáti matrikách menších obcí na jižní Moravě. Právě o jejich zrušení uvažovalo ministerstvo vnitra.

30.5.2018

Jahodové žně: plantáže jsou v obležení sběračů, zemědělci čekají na déšť

Blanensko, Vyškovsko – Na marmeládu, do ovocných knedlíků, na lahodný koktejl. A co teprve jen tak posypané cukrem? Čerstvé jahody jsou v tomto ročním období v kurzu a jahodové plantáže v regionu jsou v obležení sběračů.

29.5.2018

Bludiště vchodů do vyškovské polikliniky skončilo. Hlavní vstup je opět otevřený

Vyškov - Několik posledních dnů museli lidé, kteří šli na polikliniku ve Vyškově, přes náhradní vchody. Při jejich hledání se mnozí z nich trápili. Za vše mohly opravy, které se dotkly hlavního vchodu. Od úterka už je vše jako dřív.

29.5.2018

Při zábavě si zacvičí a zlepší motoriku. Stovky tisíc míří na dětská hřiště

Blanensko, Vyškovsko – Stát letos podpoří stovkami tisíc korun výstavbu a modernizaci dětských hřišť v regionu. Obce většinou nahradí nevyhovující herní prvky.

29.5.2018

Studenti chtějí postavit nové hřiště. Na rozjezd projektu získali deset tisíc

Slavkov u Brna - Můžeš to změnit! To je název projektu, ve kterém studenti vyjadřují svůj názor, co by ve svém městě rádi změnili. Ve Slavkově u Brna přišli studenti Jakub Charvát a Marek Filip s nápadem na vybudování nového hřiště před areálem technických služeb.

29.5.2018

Rok protikuřáckého zákona: Na pivo chodím dál, ale kouřit jsem přestal, říká muž

Blanensko, Vyškovsko – Protikuřácký zákon platí už rok. Někteří hospodští na jihu Moravy si stěžují na úbytek zákazníků. Na zmírnění zákona pohlížejí s nedůvěrou.

28.5.2018

Cesta do restaurace? Kvůli opravám přes nové schody

Slavkov u Brna - S opravou zámeckých valů začali před pár dny dělníci ve Slavkově u Brna. Město proto muselo vyřešit, jak se lidé dostanou bez ohrožení do zámecké restaurace.

28.5.2018

Kácení ve Větrníkách? Nikdo nic neporušil, říká inspekce

Letonice – Dělníci, kteří pracují v Národní přírodní rezervaci Větrníky u Letonic, měli vykácet vzácné druhy rostlin. Případ, o němž Deník Rovnost informoval, vyšetřovala inspekce životního prostředí.

28.5.2018

Nadváha trápí v kraji přes sto tisíc lidí, alarmující je počet obézních dětí

Jižní Morava – Na váze přibíral od svých pětadvaceti let. „Postupně jsem posouval hranici, co jsem ještě považoval za únosné. Když jsem se pak rozhodl zhubnout, jakákoli snaha byla neúspěšná,“ svěřil se Igor Svoboda. Podobně jako jeho trápí nadváha přes sto tisíc lidí z jižní Moravy. Za možnost zhubnout jsou ochotní obětovat i tisíce měsíčně. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu tvůrců projektu Nebudu obézní a organizace Stob.

27.5.2018

Do auta i nové služebny. Strážníci z Vyškova dostanou nové defibrilátory

Vyškov - Několik dramatických situací zažili v loňském roce vyškovští strážníci, když pomáhali lidem, kterým se zastavilo srdce. Vedení radnice se proto rozhodlo koupit dva defibrilátory, které mají právě při takových událostech městští policisté využít.

27.5.2018

Zdatní muži a vůně dřeva. Dřevorubci bojovali až na pokraj svých sil

Ruprechtov /FOTOGALERIE, VIDEO/– Až na pokraj svých sil, až do konce. Tohoto hesla se drží každý z účastníků letošního ročníku Ruprechtovské pilky. Je sobota, krátce před polednem a ruprechtovským hřištěm se line vůně dřeva. Silní muži s motorovými pilami v rukou a lesnickou průměrkou za pasem mezi sebou bojují v dřevorubeckém umění.

26.5.2018

Máme plno, hlásí řada letních táborů. Děti mají poslední šance sehnat místo

Blanensko, Vyškovsko – Blížící se letní prázdniny stráví některé děti s rodiči a prarodiči, jiné zamíří na tábor. Letos poprvé si jej vyzkouší syn Lucie Šmerdové. „Zatím příměstský, tady u nás v Kuničkách. Pořádá ho místní spolek Koníček. Jako malá holka jsem na tábory jezdila a moc se mi tam líbilo,“ svěřila se mladá žena z malé obce na Blanensku.

25.5.2018

Bronz je pro mě hnací motor, říká mladý vědec

Vyškov - Z bronzových medailí v mezinárodních soutěžích má radost. Míří ale výš. Doslova až ke hvězdám. Student vyškovského gymnázia Martin Orság touží po zlatě z astronomické a fyzikální olympiády. Už teď se připravuje na červencové klání mladých talentů v Portugalsku. „Jede tam pět studentů z České republiky. Doufám, že se mi podaří uspět a konečně vyhraji,“ říká osmnáctiletý mladík.

25.5.2018

Naděje pro neurologii. Kraj chce s opravou začít příští rok

Vyškovsko - Pacienti i lékaři ve vyškovské nemocnici se dočkají opravené neurologie. Alespoň tak to vypadá podle posledních informací Deníku Rovnost. I když ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch na rekonstrukci padesát let starého oddělení odmítl poslat peníze, Jihomoravský kraj chce projekt uskutečnit i tak. „Zřizovatel přislíbil, že zdroje poskytne,“ oznámila ve čtvrtek ředitelka nemocnice Věra Seidlová.

24.5.2018

Kvůli zlodějům bývají zavřené. Noc kostelů otevře brány. Nabídne hudbu, meditaci

Blanensko, Vyškovsko - Tiché rozjímání si v pátek vychutnají návštěvníci blanenského kostela sv. Martina. Je součástí programu, který si Blanenští přichystali u příležitosti celostátní akce Noc kostelů. „Tichých prostor ve společnosti ubývá,“ poukázal tamní farář Jiří Kaňa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT