DISKUTUJTE DOLE POD

Už časně zrána skončil v příkopu autobus za obcí Kozlany. „Museli ho vyprostit hasiči. Na místě však nedošlo k žádnému zranění,“ uvedl brněnský operační důstojník jihomoravských hasičů.

Také na rychlostní silnici ve směru od Prostějova na Vyškov museli hasiči odklízet následky dopravní nehody tří aut, která se však obešla bez vážných zranění. Do problémů se dostal také řidič kamionu jedoucího po silnici od Ježkovic na Drnovice. Vozovka byla sice posypaná, ale i přesto klouzala a velké vozidlo se dostalo zadními koly do příkopu.

Kvůli sněhu se ne každý dostal včas do školy nebo zaměstnání. „I pro nás je počasí v tyto dny nepříjemnou záležitostí. Autobusy mají zpoždění klidně až čtyřicet minut a některé spoje nevyjely vůbec.

Například spoj, který měl v ranních hodinách jet ze Zelené Hory do Vyškova a z Bukovinky do Račic, kvůli nesjízdné silnici vůbec nevyrazil,“ informoval ředitel dopravní společnosti Vydos Igor Čeki.
Odpoledne byla situace nejhorší na Drahanské vrchovině. Na silnici v Ruprechtově uvízl kamion. Rozjel se až s pomocí řetězů. Zejména v okolí Studnic se tvořily i sněhové jazyky. Naopak jindy problematická Zouvalka byla sjízdná bez problémů.

ČTĚTE TAKÉ: Dopravu na Vyškovsku v úterý ochromil sníh
(NAJDETE TAM TAKÉ FOTOGALERII)