DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Ne všechna však vždy vyhovovala jejich požadavkům. Ještě nedávno byly v kurzu tři lokality. Sídliště Zlatá Hora, Základní škola Komenského a Polní ulice. Město ovšem všechny zavrhlo a zastupitelé hledali nové místo.

Nakonec se vrátili k původním možnostem a vybrali pozemek v Polní ulici u řeky Litavy. Přibližně před rokem ještě argumentovali tím, že jde o záplavové území. Ani teď však na problém nezapomněli.

„Jenomže potřebujeme pevné sídlo pro školku a jiná možnost, než ji postavit v Polní, opravdu není,“ uvedl slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Padl také návrh, že by mohla vyrůst za školou v Tyršově ulici. Jenomže pozemek je zatížený církevní restitucí a podle poslance a zároveň mimo jiné slavkovského zastupitele Bohuslava Sobotky se problém minimálně do roku 2010 nevyřeší.

Kapacita nové mateřské školy Zvídálek v Polní ulici a jednoho detašovaného pracoviště bude počítat se sto šedesáti dětmi, což je zhruba o třicet víc než nyní. Její stavba vyjde řádově na miliony korun a město se chystá požádat o dotaci. Nejdřív ovšem musí nechat vypracovat projektovou dokumentaci.

Aby však vůbec mateřinka mohla vyrůst v Polní ulici, musí radnice nechat zapracovat školku do územního plánu. Proto zastupitelstvo zařadilo vybranou lokalitu do zadání nového územního plánu města.