VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

8.11.2017

Spor o pozemky Bučovic? Další odklad, kvůli smlouvě města a státu

Vyškov, Bučovice – O čtyřicet procent nemovitého majetku Bučovic se soudí tamní římskokatolická farnost. Tvrdí, že majetek na město převedl neoprávněně stát. Okresní soud ve Vyškově v úterý jednání odročil na 5. prosince kvůli možné kupní smlouvě z roku 1994 mezi městem a státem.

8.11.2017

K pacientům budou záchranáři jezdit elektromobilem. Zatím ale jen v Brně

Jižní Morava /FOTOGALERIE/– Jsou nehlučné a bez zápachu, šetří životní prostředí. Stát chce, aby obce víc využívaly elektromobily. Proto jim na jejich koupi přispěje.

7.11.2017

Vánoční cukroví podraží, shodují se výrobci. Kvůli rostoucí ceně másla i ořechů

Blanensko, Vyškovsko – Vůně cukroví prostoupí brzy řadu domácností. Mnoho hospodyněk už se na pečení připravuje. „Cukroví si peču sama, mám ráda tu atmosféru. Našla jsem minulý týden dobré recepty, tak vyzkouším i nové druhy,“ těší se třeba Nela Vítová z Blanska. Ne každý si ale včelí úly či medvědí tlapky peče sám. Kdo jejich přípravu svěří profesionálům, ušetří čas, ale méně peněz než loni.

7.11.2017

Veteráni se po odmlce vrátí na slavkovský zámek. Tradice ožije pod novým názvem

Slavkov u Brna – Po roční odmlce se znovu na zámku ve Slavkově u Brna sejdou obdivovatelé starých aut. Vedení zámku se rozhodlo pokračovat v tradici červnových výstav veteránů a příští rok ji poprvé uspořádá samo. „Byla to jedna z největších akcí ve městě. Byla by škoda o tuhle tradici přijít,“ řekla ředitelka zámku Eva Oubělická.

7.11.2017

Po divadle na víno? Kvůli průtahům při rekonstrukci otevře restaurace do Vánoc

Vyškov - Po divadelním představení sejít ze schodů a dát si třeba skleničku vína. Na to už několik měsíců čekají návštěvníci Besedního domu ve Vyškově. Po rekonstrukci zázemí restaurace, kterou zajistilo Městské kulturní středisko Vyškov, totiž její provozovatelka Marie Kašíková ještě neotevřela.

7.11.2017

Po rudé Austrálii čilý vodní svět. V zoo lidé uvidí pod hladinou štiku i sumce

Vyškov – Klokani se v nové expozici Austrálie zabydleli, a tak vedení vyškovského zooparku řešilo, čím nalákat návštěvníky v příštím roce. Z výletu od protinožců se vydají zpět domů. Zoo je seznámí s typickými místními sladkovodními rybami.

6.11.2017

Místo chodníku jen blátivá cesta. Bučovice čekají na odvolací soud

Bučovice - Za deště bývá rozblácená a málokdo se po ní vydá. Veřejná nezpevněná cesta pro pěší mezi firmou Pegas Nonwovens a Penny Marketem v Bučovicích je už dlouho příčinou sporu mezi tamní radnicí a společností Mamed.

6.11.2017

Chátrá. Místo bývalého závodu OP Prostějov vzniknou byty

Ivanovice na Hané - První švadleny v ní začaly pracovat zhruba před sedmdesáti lety. Dřív textilní závod Egrova, později pobočka OP Prostějov však už několik let chátrá. Velký areál v Ivanovicích na Hané má znovu dostat využití. Bude sloužit k bydlení.

5.11.2017

Kejkle v Majáku: děti žonglovaly i s Lopatou

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Zpravidla jde o míčky připevněné k provázku. Dají se ale udělat i z ponožek. Žonglování s takzvanými poikami poprvé v historii předvedli Maoři, původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu. K tomuto jejich odkazu se lidé, kteří v sobě mají touhu hrát si, vracejí dodnes. Třeba ve vyškovském středisku volného času Maják. Je sobota odpoledne a dvanáctka účastníků už šestých Kejklí se skvěle baví.

5.11.2017

Vůně Vánoc: Vyškovští rozsvítí strom třetího prosince, trhy potrvají pět dní

Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Dětská vystoupení, koncerty, záplava stánků s rozmanitým zbožím. Rozsvěcení statných ozdobených stromů na náměstích a setkání s přáteli u svařeného vína. Ve městech a obcích v regionu se už pozvolna připravují na vánoční trhy.

5.11.2017

Odkládání přezutí pneumatik se nemusí vyplatit. Čekací doba je i dva týdny

Blanensko, Vyškovsko – Od počátku listopadu musí řidiči počítat s povinností jízdy na zimních pneumatikách. Platí za sněhu a ledu, ovšem na úsecích označených speciální značkou za každého počasí. Většina motoristů proto míří do pneuservisů, ale najdou se i takoví, kteří si svá auta přezouvají sami.

4.11.2017

OBRAZEM: Erben v zooparku. Hororky děsily známými baladami

Vyškov – V peci plápolající oheň, na ní kočka. Na stěně krucifix, vedle něj svatý obraz. Na zemi klečí dívka, která čeká na svého milého. „Již jedenáctá odbila a lampa ještě svítila, a lampa ještě hořela, co nad klekadlem svítila,“ zní z reproduktoru. A hlouček dětí a dospělých před Hanáckým statkem ve vyškovském zooparku napjatě sleduje, jak se bude příběh, ačkoliv ho dobře znají, vyvíjet. Areál v pátek večer už poněkolikáté ovládly Hororky.

4.11.2017

Jedovnická škola je výjimkou, firmy musejí studenty lákat

Vyškovsko, Blanensko – Nebývalý zájem o obor strojírenství hlásí letos Střední průmyslová škola v Jedovnicích na Blanensku. A to v době, kdy počet studentů na ostatních školách s podobným zaměřením spíše stagnuje. „Přihlásilo se osmašedesát zájemců, přijmout jsme mohli jen třicet. Je dobře, že si nyní můžeme vybírat žáky, kteří mají o obor opravdu zájem,“ řekl ředitel školy Miloš Šebela.

3.11.2017

O hroby lidé pečují svědomitě. Hřbitovy jsou pěkně upravené, shodují se správci

Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Lidé z regionu o místa posledního odpočinku svých blízkých dbají nejen o Dušičkách, kvůli kterým přišly ve středu na hřbitovy tisíce lidí. Udržují je a zkrášlují celoročně, shodují se správci hřbitovů. „Většina hrobů na našem hřbitově je uklizených a čistých,“ řekl třeba ředitel technických služeb Bučovic na Vyškovsku Pavel Klimeš.

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2017

První veřejné bruslení na novém stadionu? Na Mikuláše, slibuje město

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Osmnáct kabin, ledová plocha s mezinárodními parametry, nejmodernější technologie chlazení, samonosná střešní konstrukce. Na čtyřech tisících metrech čtverečních plochy vyrostl nový vyškovský zimní stadion. Podle předpokladů otevírá v listopadu.

2.11.2017

Spor o cestu ke koupališti: zrušený soud a hrozba zablokování přístupu k bazénům

Bučovice - Rodina Hrubých se už několik let soudí s Bučovicemi. Radnice totiž nechala na jejich pozemku postavit příjezdovou cestu k tamnímu koupališti. Před dvěma týdny měl Okresní soud ve Vyškově rozhodnout. Nakonec byl zrušený.

2.11.2017

Zanedbaná hřbitovní zeď má za sebou druhou fázi oprav. Stála přes 700 tisíc

Nemochovice – Byla už ve velmi špatném a zanedbaném stavu. Proto se vedení obecního úřadu rozhodlo pustit do její opravy.

AKTUALIZOVÁNO
2.11.2017

Konec biflování. Na středních školách vzniknou třídy s alternativní výukou

Jižní Morava /ANKETA/ – Práce v týmu a rozvíjení dovedností namísto učení nazpaměť z knih. Alternativní způsoby výuky chtějí v některých třídách středních škol a gymnázií systémově zařadit krajští radní. Jde o první takovou snahu mezi kraji.

2.11.2017

Konec objíždění mýtných bran kamiony. Kraj chystá zákaz tranzitu mimo dálnice

Vyškovsko – Kraj se chystá vyloučit tranzit ze svých silnic na Vyškovsku. Uleví se městům, obcím i silnicím. Dopravci ale se zákazem nesouhlasí.

1.11.2017

Pískoviště na žádost lidí nahradily na sídlišti kontejnery. Změna má kritiky

Vyškov – Na vyškovské sídliště Osvobození se Lenka Knapková přistěhovala nedávno. Těšila se, že bude kousek od svého domu chodit s dětmi na pískoviště. To ale mezitím zaniklo. „Dřív bylo vedle dvou domů starší pískoviště. Myslela jsem, že ho město dá do pořádku. Nestalo se,“ řekla zklamaná mladá matka.

1.11.2017

Rekordní návštěvnost památek. I bučovický zámek lákal víc

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Ani kostýmované prohlídky nebo nově zpřístupněná lákadla nepomohly. Cestu na dvanáct jihomoravských hradů a zámků si sice do konce října našlo nebývalých 977 tisíc návštěvníků, v Lysicích, Rájci nad Svitavou či Kunštátu se však podle aktuálních čísel z Národního památkového ústavu musejí smířit s o něco menším zájmem.

1.11.2017

Novou čtvrť získají Nížkovice. Celkem vyroste jednadvacet domů

Nížkovice - Nové rodinné domy budou mít v lokalitě V sadech v Nížkovicích. Nejprve tam však obec musí investovat do výstavby silnice, chodníků a sítí.

31.10.2017

Studnická studentka je metalová miss. Hudební styl ji zaujal agresivními zvuky

Studnice - Do soutěže o nejkrásnější metalistku se prý přihlásila z legrace. Šestnáctiletá Šárka Plisková ze Studnic však porotu zaujala natolik, že se stala letošní Miss Metalshop. „Zkrátka jsem chtěla zkusit štěstí a zadařilo se,“ usmívá se Plisková, kterou kromě metalové hudby a módy zajímá třeba tetování.

31.10.2017

Měsíce objížděk: Nosálovskou ulici uzavřou, Purkyňovu však už zprůjezdní

Vyškov - Dosud sloužila jako jedna ze dvou hlavních objížděk uzavřené silnice druhé třídy v Purkyňově ulici ve Vyškově. Od středy už ale řidiči na Nosálovskou neodbočí. Začne totiž další etapa rekonstrukce Purkyňovy. Zaměří se právě na úpravu cesty v křižovatce.

31.10.2017

Holubice reklamují výmoly na cestách nad novou kanalizací

Holubice - Na cestách se jim vytvořily výmoly, proto je v Holubicích musí příští rok znovu opravit.

30.10.2017

S keramikou začala až ve čtyřiceti. Nyní se tím živí a z hlíny tvoří

Tučapy – Ježibaby, čerty nebo nejrůznější doplňky na zahradu. To vše z hlíny vyrábí padesátiletá Ivana Marišlerová z Tučap na Vyškovsku. Původním povoláním čalounice se k výtvarnému řemeslu dostala před jedenácti lety díky kamarádce, která ji přemluvila, ať s ní chodí na kurzy do Vyškova.

30.10.2017

Konec kolon. Finišují opravy posledního mostu na dálnici mezi Brnem a Vyškovem

Vyškovsko, Brněnsko – Obří rekonstrukce dálnice na Vyškovsku a Brněnsku končí, stát vyšla na víc než jeden a půl miliardy korun.

30.10.2017

Bez poslance, odchod některých členů. Pomohli jsme sobě i SPD, tvrdí Moravané

Jižní Morava – Moravané vcházeli do nové Poslanecké sněmovny České republiky se čtrnácti mandáty. Po pětadvaceti letech ztrácí i místa na kandidátce populistické Okamurovy Svobody a přímé demokracie.

29.10.2017

Snědla manžela, prý si to zasloužil. Zámek se změnil v sídlo rodiny Addamsových

Slavkov u Brna /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Dej mi vstupenku, rychle! Shrbený sluha Igor obchází skupinku lidí, která se už za několik málo minut vydá na prohlídku hrůzostrašného sídla Addamsovy rodiny. V to se v sobotu večer proměnil zámek ve Slavkově u Brna.

29.10.2017

Zubaři na pohotovosti chtějí víc peněz. 250 korun na hodinu je směšné, říkají

Vyškovsko, Blanensko - Zubaři sloužící na pohotovosti ve Vyškově se dlouhodobě bouří. Chtějí víc peněz. Někteří kvůli tomu skončili, další uvažují, že v příštím roce nebudou sloužit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT