VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Vyškovsko

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2017

První veřejné bruslení na novém stadionu? Na Mikuláše, slibuje město

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Osmnáct kabin, ledová plocha s mezinárodními parametry, nejmodernější technologie chlazení, samonosná střešní konstrukce. Na čtyřech tisících metrech čtverečních plochy vyrostl nový vyškovský zimní stadion. Podle předpokladů otevírá v listopadu.

2.11.2017

Spor o cestu ke koupališti: zrušený soud a hrozba zablokování přístupu k bazénům

Bučovice - Rodina Hrubých se už několik let soudí s Bučovicemi. Radnice totiž nechala na jejich pozemku postavit příjezdovou cestu k tamnímu koupališti. Před dvěma týdny měl Okresní soud ve Vyškově rozhodnout. Nakonec byl zrušený.

2.11.2017

Zanedbaná hřbitovní zeď má za sebou druhou fázi oprav. Stála přes 700 tisíc

Nemochovice – Byla už ve velmi špatném a zanedbaném stavu. Proto se vedení obecního úřadu rozhodlo pustit do její opravy.

AKTUALIZOVÁNO
2.11.2017

Konec biflování. Na středních školách vzniknou třídy s alternativní výukou

Jižní Morava /ANKETA/ – Práce v týmu a rozvíjení dovedností namísto učení nazpaměť z knih. Alternativní způsoby výuky chtějí v některých třídách středních škol a gymnázií systémově zařadit krajští radní. Jde o první takovou snahu mezi kraji.

2.11.2017

Konec objíždění mýtných bran kamiony. Kraj chystá zákaz tranzitu mimo dálnice

Vyškovsko – Kraj se chystá vyloučit tranzit ze svých silnic na Vyškovsku. Uleví se městům, obcím i silnicím. Dopravci ale se zákazem nesouhlasí.

1.11.2017

Pískoviště na žádost lidí nahradily na sídlišti kontejnery. Změna má kritiky

Vyškov – Na vyškovské sídliště Osvobození se Lenka Knapková přistěhovala nedávno. Těšila se, že bude kousek od svého domu chodit s dětmi na pískoviště. To ale mezitím zaniklo. „Dřív bylo vedle dvou domů starší pískoviště. Myslela jsem, že ho město dá do pořádku. Nestalo se,“ řekla zklamaná mladá matka.

1.11.2017

Rekordní návštěvnost památek. I bučovický zámek lákal víc

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Ani kostýmované prohlídky nebo nově zpřístupněná lákadla nepomohly. Cestu na dvanáct jihomoravských hradů a zámků si sice do konce října našlo nebývalých 977 tisíc návštěvníků, v Lysicích, Rájci nad Svitavou či Kunštátu se však podle aktuálních čísel z Národního památkového ústavu musejí smířit s o něco menším zájmem.

1.11.2017

Novou čtvrť získají Nížkovice. Celkem vyroste jednadvacet domů

Nížkovice - Nové rodinné domy budou mít v lokalitě V sadech v Nížkovicích. Nejprve tam však obec musí investovat do výstavby silnice, chodníků a sítí.

31.10.2017

Studnická studentka je metalová miss. Hudební styl ji zaujal agresivními zvuky

Studnice - Do soutěže o nejkrásnější metalistku se prý přihlásila z legrace. Šestnáctiletá Šárka Plisková ze Studnic však porotu zaujala natolik, že se stala letošní Miss Metalshop. „Zkrátka jsem chtěla zkusit štěstí a zadařilo se,“ usmívá se Plisková, kterou kromě metalové hudby a módy zajímá třeba tetování.

31.10.2017

Měsíce objížděk: Nosálovskou ulici uzavřou, Purkyňovu však už zprůjezdní

Vyškov - Dosud sloužila jako jedna ze dvou hlavních objížděk uzavřené silnice druhé třídy v Purkyňově ulici ve Vyškově. Od středy už ale řidiči na Nosálovskou neodbočí. Začne totiž další etapa rekonstrukce Purkyňovy. Zaměří se právě na úpravu cesty v křižovatce.

31.10.2017

Holubice reklamují výmoly na cestách nad novou kanalizací

Holubice - Na cestách se jim vytvořily výmoly, proto je v Holubicích musí příští rok znovu opravit.

30.10.2017

S keramikou začala až ve čtyřiceti. Nyní se tím živí a z hlíny tvoří

Tučapy – Ježibaby, čerty nebo nejrůznější doplňky na zahradu. To vše z hlíny vyrábí padesátiletá Ivana Marišlerová z Tučap na Vyškovsku. Původním povoláním čalounice se k výtvarnému řemeslu dostala před jedenácti lety díky kamarádce, která ji přemluvila, ať s ní chodí na kurzy do Vyškova.

30.10.2017

Konec kolon. Finišují opravy posledního mostu na dálnici mezi Brnem a Vyškovem

Vyškovsko, Brněnsko – Obří rekonstrukce dálnice na Vyškovsku a Brněnsku končí, stát vyšla na víc než jeden a půl miliardy korun.

30.10.2017

Bez poslance, odchod některých členů. Pomohli jsme sobě i SPD, tvrdí Moravané

Jižní Morava – Moravané vcházeli do nové Poslanecké sněmovny České republiky se čtrnácti mandáty. Po pětadvaceti letech ztrácí i místa na kandidátce populistické Okamurovy Svobody a přímé demokracie.

29.10.2017

Snědla manžela, prý si to zasloužil. Zámek se změnil v sídlo rodiny Addamsových

Slavkov u Brna /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Dej mi vstupenku, rychle! Shrbený sluha Igor obchází skupinku lidí, která se už za několik málo minut vydá na prohlídku hrůzostrašného sídla Addamsovy rodiny. V to se v sobotu večer proměnil zámek ve Slavkově u Brna.

29.10.2017

Zubaři na pohotovosti chtějí víc peněz. 250 korun na hodinu je směšné, říkají

Vyškovsko, Blanensko - Zubaři sloužící na pohotovosti ve Vyškově se dlouhodobě bouří. Chtějí víc peněz. Někteří kvůli tomu skončili, další uvažují, že v příštím roce nebudou sloužit.

28.10.2017

Zbrojnice dobrovolných hasičů dostala novou fasádu. Úpravy skončí na 150. výročí

Vyškov - Zmodernizovat vjezd do dvora, vyměnit plot a zpevnit dvůr. Už jen to zbývá dokončit na hasičské zbrojnici vyškovských dobrovolníků. Příští rok, kdy slaví své sto padesáté výročí, tak završí několikaleté úpravy objektu.

27.10.2017

Masarykův sad se rozroste. Dobrovolníci společně vysadí čtyřicet nových stromů

Podbřežice - Na nové ovocné stromy v Masarykově sadu se můžou lidé těšit v Podbřežicích. Vznikl v padesátých letech minulého století a v posledních letech už musela obec řadu starých stromů odstranit. V pátek a sobotu dobrovolníci vysází přibližně čtyřicet nových.

27.10.2017

OBRAZEM: Šest set vojáků odpřisáhlo věrnost republice. Netradičně ve Vyškově

Vyškov /VIDEO/ - Obrněné vozy, šest set vojáků nastoupených jeden vedle druhého připraveni odpřisáhnout věrnost své vlasti. Tak to vypadalo v pátek po poledni na Masarykově náměstí ve Vyškově. Slavnostní vojenská přísaha se konala při příležitosti devětadevadesátého výročí československého státu.

27.10.2017

Pomáhají předčasně narozeným miminkům. Dobrovolníci jim pletou ponožky

Vyškov - Už zhruba šedesát párů ponožek pro předčasně narozená miminka nastřádali k čtvrtku ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka od dobrovolníků. Určené jsou pro novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

27.10.2017

Kanály byly zanesené tunami usazenin. Beton rozbíjeli dělníci speciální tyčí

Vyškovsko – Padesát tun usazenin už odstranily z kanalizace slavkovské technické služby. Mezi nimi i ztvrdlý beton, který do kanalizace vylévali stavbaři. Při přívalových deštích tak byla především jižní část Slavkova u Brna pod vodou.

26.10.2017

Hlavní sezona honů začíná: divočáků je podle myslivců moc, zajíců málo

Blanensko, Vyškovsko – Na přelomu září a října patřily lesy houbařům, o měsíc později je střídají myslivci. „Hlavní sezona honů začíná prvního listopadu a potrvá do konce roku,“ sdělil jednatel Okresního mysliveckého spolku Blansko Jaroslav Zelený.  

26.10.2017

Nové tobogány ve Vyškově budou se světelnými efekty, zní z radnice

Vyškov, Blansko - Když šla Jarmila Zavadilová s vnoučaty před pár dny do vyškovského bazénu, nestačila se divit. Tam, kde bývaly tobogány, zůstalo prázdné místo. „Nejdřív jsem měla obavy, že je zrušili, děti na nich rády dovádějí. Ptala jsem se dalších návštěvníků a ti říkali, že jde o výměnu. To jsem ráda, protože původní tam byly řadu let,“ uvedla Zavadilová.

26.10.2017

Milešovičtí ještě letos opraví plechovou střechu školky. Za sto tisíc

Milešovice - Na opravu střechy mateřské školy se připravují v Milešovicích. Je plechová a přes třicet let stará. „Je nutné ji co nejdřív alespoň částečně opravit. Do konce roku chceme být s pracemi hotoví,“ řekl milešovický starosta Michal Polanský.

25.10.2017

Opravy u Domova Hvězda: lidé se projdou po nových chodnících a lépe zaparkují

Hvězdlice - Na lepší chůzi okolo Domova Hvězda se můžou těšit obyvatelé Hvězdlic. Opravy chodníků jsou v plném proudu. V místě navíc přibude i několik parkovacích stání určených pro návštěvníky domova.

25.10.2017

Odpřisáhnou věrnost republice. Vojáci na akci předvedou i obrněná vozidla

Vyškov - Milovníci vojenské techniky a uniforem zamíří v pátek na Masarykovo náměstí ve Vyškově. Koná se tam slavnostní přísaha šesti set vojáků z kurzů základní přípravy tamní vojenské akademie.

25.10.2017

Akce na podzimní prázdniny? Jízda na koni, výroba ozdob na Halloween, laser game

Vyškovsko, Blanensko - Cyklistika, jezdecký tábor i oslava Halloweenu. Školáci budou mít ve čtvrtek a v pátek podzimní prázdniny. Rodiče na Vyškovsku a Blanensku si letos mohli vybírat z různých akcí, kam své děti přihlásí.

AKTUALIZOVÁNO
25.10.2017

Důchodci na jižní Moravě mají jedny z nejnižších penzí. Musí vyžít s 11 tisíci

Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Jihomoravské důchodce trápí nízké penze. Mladí proto začínají spořit na stáří dřív.

24.10.2017

Kučerovští přestěhují úřad a nabídnou zázemí školám. V bývalé hospodě

Kučerov - V obci stojí už od devatenáctého století. Sídlila v ní hospoda, řezník i kadeřnictví. Budova v centru Kučerova na Vyškovsku však už od roku 1987, kdy se restaurace přestěhovala, nemá uplatnění. To má změnit rekonstrukce.

24.10.2017

Konec skanzenu ve Vyškově. Oprava vlakového nádraží začala dřív

Vyškovsko, Blanensko /FOTOGALERIE/- V roce 1996 jezdil Daniel Kristejn z vyškovského vlakového nádraží na vojnu. Jak říká, od té doby se tam nic nezměnilo. „Když jsem v budově začal před čtyřmi lety podnikat, vypadala úplně stejně. Je to takový skanzen,“ uvedl provozovatel tamní trafiky. Stejně jako řada cestujících uvítal zprávu o rekonstrukci budovy. Ta oproti předpokladům začala už letos.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT